Ztrácí fasáda vašeho domu svůj původní jas?

Nelíbí se vám, v jakém stavu je fasáda vašeho domu? Přijde vám, že ztratila svůj jas a svou krásu až příliš rychle a z chlouby domu je nyní něco, na co vůbec nejste pyšní? Když chcete, aby vám něco vydrželo dlouhodobě krásné a jasně barevné, musíte se o to starat. To platí i pro fasády. Ty jsou 24 hodin denně vystaveny působení vnějších vlivů, jsou nejvíce náchylné k opotřebení a ztrácí svou eleganci. Co dělat, když chcete dodat fasádě její původní krásu?

Důkladné vyčištění odhalí problém

Myslíte si, že jasná barva fasády se nenávratně ztratila? Většinou tam stále je, jen není vidět. Na obálce domu se neustále usazuje prach, pyly, smog a další organické nečistoty. Tyto nečistoty vytváří novou vrstvu, která je stále silnější. Zakrývá původní barvu pod ní a může se zdát, že ta bledne. Jestli si i vy myslíte, že barvy vybledly, možná se mýlíte. Důkladné čištění fasády nečistoty odstraní a pomůže krásné fasádě opět vyniknout. Po vyčištění přijde čas na ochranné nátěry.

Renovace fasády

Čištění nechte na profesionálech

Jestli si myslíte, že k vyčištění fasády vám bude stačit klasický domácí vysokotlaký čistič (wapka), jste na omylu. Při malém tlaku vody zůstane na fasádě většina nečistot. Velký vodní proud může naopak fasádu poničit. Ideální technologií je tryskání-pískování. Jak čistí fasádu touto metodou profesionálové, se můžete podívat zde. Po vyčištění se na fasádě mohou objevit i některé další nedostatky, které pod vrstvou prachu nebyly na první pohled vidět. Pokud se nejedná o rozsáhlý problém, stačí aplikovat správný nátěr fasád.

Natírání fasády

Plísně jako nejčastější problém

Plísně jsou jednoznačně problémem číslo 1 na většině fasád rodinných domů, bytových domů i dalších komerčních staveb. Pro jejich odstranění stačí aplikovat nátěr proti plísni. Ty se postarají o odstranění plísní a zamezí jejich dalšímu výskytu. Co ovlivňuje výběr nátěru? Záleží na několika parametrech, mezi kterými jsou stáří vašeho domu, typ fasády a stupeň poškození plísněmi. Výběr nátěru i jeho aplikaci nechte na profesionálech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno