Průvodce výběrem šatní skříně krok za krokem

Šatní skříň je velkým kouskem nábytku, kdy se vyplatí dávat si zvláštní pozor při výběru ideálního kousku. Pro maximální spokojenost s výsledkem se vám může hodit následující zjednodušený průvodce, kde jsou uvedeny klíčové parametry při výběru skříně.

Kde bude skříň umístěná

Velké šatní skříně jsou většinou umístěné hlavně v ložnici. Případně mohou být součástí dětského pokoje, speciální šatny nebo být umístěné v prostorné chodbě. Od plánovaného umístění se odvíjí nároky na maximální rozměry. A protože jde o velkou skříň, většinou se od ní očekává dlouhá životnost, protože přenášení a výměna takového kusu nábytku může být poměrně složitá a komplikovaná. Hned na začátku se proto snažte vybrat co nejvíce kvalitní řešení.

šatní skříň

Kolik věcí potřebujete dovnitř dát

Dalším důležitým parametrem pro výběr skříně, která bude správně sloužit, je množství a typ věcí pro uložení dovnitř. Rozdíly ve vnitřním členění úložného prostoru jsou totiž opravdu velké. Klasickou variantou bývají kombinované skříně, kde najdete poličky i šatní tyč na zavěšení oděvů. Většinou nechybí ani zásuvky pro drobnější předměty a oděvy. Při výběru si pečlivě prověřte počet poliček, jejich rozestupy a udělejte si jasno v tom, jestli se vám dovnitř vejde všechno potřebné.

Jaké máte speciální požadavky

Do této kategorie patří speciální nároky na vzhled, který má ladit k ostatnímu vybavení místnosti. Spadá sem také způsob otevírání. Skříně s posuvnými dveřmi jsou totiž prostorově úspornou variantou v porovnání s klasickými modely, kdy se křídla otevírají do prostoru. Dále můžete na velké skříni chtít také zrcadlo pro optické zvětšení prostoru a vizuální kontrolu, že vám oblečení skutečně sluší. O tom, jaké máte možnosti při výběru, se nejlépe přesvědčíte při prohlížení nabídky skříní na internetu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno