Domácí FV elektrárna – jaké jsou výhody a jak dosáhnout na dotace?

Fotovoltaická elektrárna představuje moderní technologii, skrz niž čerpáme energii ze slunečního záření pomocí solárních panelů. Tento způsob produkce elektřiny, díky které lze ohřívat vodu nebo vytápět dům, je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale také nám dokáže dost snížit vyúčtování za elektrickou energii.

Využijte dotaci a ušetřete

Dotace na fotovoltaiku jsou díky programu Nová zelená úsporám v plném proudu. Získáte tak značný příspěvek, který výrazně uleví počátečním nákladům souvisejícím se solárním ohřevem vody. Vložená investice se vám tak vrátí zpět v mnohem kratším termínu. Nová zelená úsporám podporuje technologii jak termickou, tak fotovoltaickou. Takže si můžete pořídit teplovodní solární kolektory nebo fotovoltaické panely.

Jak fotovoltaika dotace funguje? Pro schválení příspěvku je zapotřebí splnit určité technické požadavky týkající se domácí solární elektrárny. Podmínkou je výkon do 10 kWp a připojení k elektrické distribuční soustavě. Pokud tápete, obraťte se na odborníky, kteří vám navrhnou solární elektrárnu na klíč a pomohou s vyjednáním dotace.

Domácí FV elektrárna

K čemu solární energii využijete?

Jak už bylo zmíněno, v domácnostech se nejčastěji používá k výrobě elektřiny nebo topení. Rovněž se dá použít k provozu nejrůznějších drobných zařízení nenáročných na energii. Řeč je o venkovních solárních lampičkách, sprchách nebo nabíječkách. Díky tomu se stáváte soběstačnými a méně závislými na centrální distribuční soustavě. Fotovoltaická elektrárna dokáže v našich podmínkách vyrobit průměrně 1 000 kWp za rok. Pokud si to přepočtete dle ceníky elektřiny pro vaši domácnost, ušetříte cca 3 000-5 000 Kč ročně. Velmi záleží na podnebí a počasí, konkrétně na množství slunečních paprsků. Z toho důvodu se solární panely nastavují k jihu a se sklonem 35-45 °.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno