Zděný sprchový kout

Pokud jde o sprchování, v dnešní době se nabízí řada rychlých řešení, jako jsou sprchové boxy nebo kouty. Přesto stále množství uživatelů preferuje klasiku v podobě koutu zděného, který si můžete postavit podle vlastních představ a v libovolných rozměrech.

Klady sprchování

Očista těla je pochopitelně nedílnou součástí běžného dne každého z nás. Někteří přitom preferují koupání ve vaně, a jiní zase naopak sprchování. Sprcha má oproti vaně výhodu v tom, že nezabírá v koupelně tolik místa, proto je vhodná i do menších bytů nebo atypických koupelenÚsporná je dále i pokud jde o vodu, které při sprchování spotřebujete méně, než při koupání ve vaně. Mimo to mnozí považují sprchování za výrazně hygieničtější, neboť vše co ze sebe smyjete putuje ihned do odtokového kanálku – na rozdíl od vany, kde se v jedné vodě namáčíte celou dobu.

Zděný kout, sprchový kout, nebo sprchový box?

Pokud pro koupelnu zvažujete sprchu, pak vám trh nabízí zejména prefabrikované sprchové kouty s vaničkou, které stačí smontovat jako stavebnici a přistavit ke stěně, nejčastěji do rohu místnosti. Dále si můžete vybrat sprchové boxy, které jsou v podstatě uzavřenými sprchovými kouty, s tím rozdílem, že mají všechny čtyři stěny, a mnohdy navíc disponují třeba masážními tryskami, vnitřním osvětlením, nebo třeba rádiem. Třetí alternativou je sprchový kout zděný, který umožňuje realizovat řešení na míru interiéru – zejména pokud zvolíte na podlahu zděný podklad namísto vaničky.

Jak na zděný sprchový kout

Postavit si v koupelně zděný sprchový kout můžete jak za pomoci profesionálů, tak při troše šikovnosti i sami. Využít k tomu můžete například moderní a na práci jednoduché tvárnice Ytong, které existují dokonce i v obloukové verzi, což vám umožní vybudovat designový prostor. Využít můžete ale samozřejmě i klasické cihly nebo jiný stavební materiál. Pokud jde o tvar, je to jen na vás a možnostech vašich prostor. Důležité je pouze zajistit dostatečnou hydroizolaci a povrch stěn koutu opatřit obklady, které odolají neustálému styku s vodou. Pokud jde o podlahu sprchového koutu, můžete vybírat mezi zděným podkladem a vaničkou, například z akrylátu, keramiky nebo mramoru. Vaničky jsou vyráběny v různých velikostech, ve tvarech čtverce, obdélníku či čtvrtkruhu, méně obvykle pak pětiúhelníku či kruhu. K nim pak pochopitelně náleží ještě sifon, bez kterého se sprchový kout neobejde.

Ke koutu patří dveře

Zděný kout sice můžete zastřít závěsem, případně jej nechat i otevřený, pokud to dispozice umožňuje. Modernější a designovější budou ale například prosklené dveře. Ty existují jak typové, tak vyrobené na míru. Volit můžete otočné či posuvné, čiré, matné, barevné. Nebo třeba prosklené dveře do sprchy v kombinaci s pevnými díly. Nabídka trhu je pestrá, a zejména pokud vás netíží finanční stránka, můžete si pořídit doslova cokoliv.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno