Vchodové dveře – výprodej z Polska

Pořizujete nové vchodové dveře pro váš dům, chalupu nebo byt? Pak jistě studujete nabídku, srovnáváte jednotlivé parametry a v neposlední řadě i ceny. Pokud jde o poslední uvedený parametr, horní příčky žebříčku zaujímá především nabídka dveří z Polska, které se stále častěji stávají zajímavým řešením i pro české spotřebitele. Co ale od dveří z Polska čekat a na co si dát pozor?

Řešte výrobce, nikoliv zemi

Stejně jako v Česku, i v Polsku najdete výrobce jak kvalitní, tak nekvalitní. Je tedy naprosto zcestné házet obecně všechny „polské dveře“ do jednoho pytle a odsuzovat nebo naopak vyzdvihovat je. Raději se zajímejte o konkrétní firmu, její historii a v neposlední řadě reference zákazníků. Fakt, že jsou některé dveře v nabídce za mnohonásobně nižší cenu než u nás, může totiž znamenat třeba jen výprodej skladových zásob opravdu kvalitní a spolehlivé firmy, a tudíž možnost nákupu dobrého výrobku, který vám bude dělat radost dlouhá desetiletí.

O co se zajímat při výběru dveří

Parametry, které by vás při výběru vchodových dveří měly zajímat, jsou především bezpečnost, trvanlivost, odolnost a estetika. Ptejte se proto na materiály i typ konstrukce. Například u plastových dveří právě konkrétní použité materiály a technologie zcela rozhodnou o tom, zda kupujete výrobek kvalitní, nebo nekvalitní – a je jedno, zda je výrobce v Polsku, nebo jinde.

Druhy dveří

Hledáte-li dveře s téměř nekonečnou trvanlivostí, vsaďte na dveře z hliníku. Kromě stability jsou také odolné a esteticky velmi luxusní, proto litovat určitě nebudete. Počítejte ale s výrazně vyšší pořizovací cenou.

Levnější variantou jsou dveře dřevěné, které vypadají velmi poutavě a mají dobré izolační vlastnosti. Menší potěšení z nich ale budete mít ve vlhkém prostředí a při výkyvech teplot. Tyto změny zvládají poměrně špatně.

Moderní plast je cenově nejpříjemnějším řešením, a dokonce ani kvalitou již nijak nezaostává. To je také důvod, proč patří plastové dveře mezi nejvyhledávanější. V posledních letech šla technologie výroby plastových dveří výrazně vpřed a díky vyšší odolnosti, izolačním schopnostem i konstrukci vás mile překvapí. Moderní plastové dveře jsou tvarově stabilní a vzhledově velmi poutavé.

Na co si dát pozor při výběru plastových dveří

Plastové dveře se vždy skládají z výplně a rámu, přičemž právě výplň má významný vliv na funkci a trvanlivost. Zatímco vložené bílé plastové výplně jsou určené spíše pro méně náročné klienty, výplně s povrchovou úpravou v imitaci dřeva uspokojí i náročnější zájemce. V tomto případě je ale potřeba volit výplně z kvalitnějších lisovaných pryskyřic, nikoliv z plastu, kvůli tepelné roztažnosti. Zdaleka nejkvalitnější variantou jsou pak dveřní výplně se speciálními sklolaminátovými GFK povrchovými deskami, které dosahují maximální pevnosti, trvanlivosti i nejdelší životnosti a díky skvělým izolačním schopnostem jsou vhodné dokonce i pro pasivní domy.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno