Zdravotní matrace

Nejlepší záruku na zdravý spánek získáte pořízením zdravotní matrace, opatřené certifikátem zdravotního prostředku. Tyto matrace podléhají klinickým testům, kterými jsou matrace podrobeny před vydáním do oběhu. Zdravotní matrace jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí užít plnohodnotného spánku bez zdravotních rizik.

Správná opora těla

U matrace záleží na tom, aby tělu poskytovala pevnou oporu a umožnila rovnoměrné rozložení váhy těla. Nevhodné je, aby se matrace propadala a byla příliš měkká. Matraci by neměly chybět vlastnosti jako:

–          pružnost

–          pevnost

–          prodyšnost

Pružnost a pevnost dávají zdravotní matraci příznivé ortopedické vlastnosti. Prodyšnost je důležitá z toho důvodu, aby dobře odváděla vlhkost od těla. Matrace musí dobře odvětrávat, aby nedocházelo ke kondenzaci tekutin, vlhkost se odpařila a matrace zůstala suchá.

Zdravotní matrace pro kvalitní spánek

Má význam, zabývat se výběrem vhodné zdravotní matrace. Zdravotní matrace může mít vliv na kvalitu našeho spánku, zda se budeme probouzet odpočatí a bez bolestí zad. Nezáleží však pouze na matraci, ale také na vhodném skombinování s postelovým roštem.

U zdravotní matrace si všímejte zejména:

1)      Výšky jádra

–          Výška jádra musí být dostatečná, aby převyšovala přes hranu postele a byla bezpečná a zároveň komfortní

2)      Tvrdosti matrace

–          U matrací se obvykle rozlišují čtyři stupně tvrdosti

–          Nejčastěji se využívá stupeň 2-3, jednička je vhodná pro starší osoby a čtyřka pro lidi s nadměrnou hmotností

3)      Snímací potah

–          pro alergiky se vyplatí zvolit zdravotní matraci, která má snímatelný potah

–          potah se dá snadno sundat a vyprat, čímž se zbavíte škodlivých roztočů, kteří se v posteli usazují

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno