Zahradní altán a jeho správný výběr

Rozhodli jste se, že si pořídíte zahradní altán? Pokud ano, přinášíme vám několik tipů, které jsou spojeny s tím, jak vybrat ten pravý. Možností toho, jak může altán vypadat, je totiž hned několik. Pokud se tedy budete držet několika našich hlavních rad, které jsou právě na altány zaměřené, rozhodně nemůžete vybrat jakkoliv špatně.

Základem je velikost, jakou altány nabídnou

Dnes není problém vybrat si řešení od těch nejmenších, po ty největší. Nejprve se podívejme na to, že existují varianty se čtvercovým půdorysem, jako je například typ 3×3, stejně jako například taký typ 4×4 metry. Kromě něho se však můžeme setkat také s dalšími rozměry, které už jsou obdélníkové. Poměrně oblíbenou variantou jsou zahradní altány 3×6 metrů, stejně jako jsou zde i varianty pro nejnáročnější, které mají rozměr celých 6 x 12 metrů. Ty už se skutečně hodí pro velké množství hostů a třeba i pro profesionální použití.

Zahradní stany a altány jsou k dispozici ve dvou typech

Velikosti tedy máme zmapovány a tak se můžeme společně podívat také na druhé kritérium výběru. Tím není nic jiného, než snaha o to, vybrat zahradní altány s kovovou konstrukcí ve správném konkrétním typu. Pokud i zde budeme ještě o něco konkrétnější, je samozřejmě třeba dodat informaci, že možnosti jsou hned dvě. Tou první je konstrukce klasická, zatímco v druhém případě je to konstrukce nůžková.

A jak se obě varianty liší? Pokud začneme klasickou, je třeba říci, že pokud hledáme zahradní altány se slevou, jsou lepší volbou ty klasické. Nabídnou totiž výrazně nižší cenu, než u řešení nůžkového. Na druhou stranu to zase zajistí mnohem jednodušší a rychlejší stavbu, stejně jako i případnou demontáž. Je tedy čistě jenom na nás, jakou cestou se nakonec rozhodneme vydat.

Myslíme i na možnosti příslušenství, které skládací altán může mít

Zahradní altánDnes platí, že v tomto sortimentu je toho více než dost. Zmiňujeme ho hlavně proto, že jak v rámci klasické nabídky, tak i ve chvíli, kdy hledáme zahradní altán výprodej, je možné koupit dané příslušenství i jako součást konkrétního balení. Pokud se podíváme primárně, o co se může jednat, patří mezi nejběžnější varianty:

  • Taška určená na přenos i uložení
  • Boční stěny altánu
  • Moskytiéry

Vše všech třech případech tedy jasně rozšiřujeme samotný účel využití, který nám kovový altán může konkrétně nabídnout. Ochrání nás tak nejenom před deštěm nebo sluncem, ale stejně tak nás dokáže ochránit třeba také před větrem, stejně jako i před obtížným hmyzem.

Skládací altán a možnosti materiálové

Posledním krokem, na který budeme klást důraz, je určitě to, z jakého materiálu bude vyrobena jak konstrukce, tak i plachta. Začneme-li konstrukčním řešením, rozhodně by to měl být zahradní altán kovový, pro který se rozhodneme. A to pro vlastnosti, jako je pevnost, odolnost, delší životnost a v případě lehkých slitin je to samozřejmě i nízká hmotnost. Pokud se zaměříme také na samotnou plachtu, neměli bychom zapomínat na další pozitivum, kterým může být to, že plachta je vyrobená z polyetylenu. Ten v různých gramážích zajistí hlavně celkovou odolnost vůči vodě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno