Koupili jste starší nemovitost a není vyklizená? Nebo naopak chcete prodat byt či dům a nevíte co se starým vybavením? Vsaďte na výkup starého nábytku, prostřednictvím kterého se můžete nejen zbavit nepotřebných věcí, ale třeba si i vydělat pár korun k dobru. Nemluvě pak o ušetřené práci, kdy řada firem nabízí i odnos nábytku z místa uskladnění.

Výkup nábytku v bazarech

Bazar je v otázce prodeje nábytku jednoznačně jistější variantou. Váš nábytek nemusí být ani starožitný, ani nový, hlavní je, že je funkční a v dobrém stavu. Část bazarů přitom nabízí i možnost vlastního odvozu nábytku a výkup přímo u vás doma, což vám zjednoduší práci a ubere starosti. Tento nadstandard však může být zpoplatněn nějakou tou stokorunou.

Pokud byste rádi předem věděli, za jakou cenu bude váš nábytek vykoupen, můžete do většiny bazarů přinést či e-mailem zaslat fotografie, a případně si i dle nabídek vybrat, do kterého z bazarů nábytek nakonec prodáte. Bazary obvykle vykupují stoly, židle, drobný nábytek, ale i staré hračky či doplňky typu hodin, obrazů či zrcadel. Velice oblíbená jsou pak také stará rádia, která byste určitě neměli vyhazovat.

Výkup nábytku ve starožitnictví

Pokud máte doma nějaký ten starožitný kousek, starožitníci se o něj rádi přihlásí a nejednou nabídnou i nějakou tu tisícovku. Pokud nejste odborníky, raději obejděte s fotografií daného kusu větší počet starožitnictví a srovnejte cenové nabídky.

Podmínkou pro výkup nábytku jakožto starožitnosti je obvykle to, aby byl nábytek ze 17. až 20. století. Jídelní sestavy, starožitné psací stoly, starožitné skříně, komody, starožitné vitríny i knihovny, ale také obrazy, sošky, lustry či zrcadla pak dle stavu dosahují hodnot tisíců až desetitisíců korun, takže může jít v případě prodeje i o skvělý byznys.

Jak se zbavit starého nábytku

Pokud o váš nábytek neprojeví zájem ani starožitnictví, ani bazar, zbývá vám inzerce nebo sběrný dvůr. Pokud se rozhodnete nábytek inzerovat, může trvat delší dobu, než o něj někdo projeví zájem. Na druhou stranu za něj můžete získat ještě nějaké peníze, případně alespoň zajistit, že si jej zájemce sám odveze. A věřte, že v případě masivních starých nábytkových sestav oceníte ušetřenou práci možná více, než utržené stokoruny.

Online můžete inzerovat například na bazos.cz nebo aukro.cz, v rámci tištěných periodik v jakýchkoliv místních nebo i celostátních, ovšem v tomto případě je potřeba počítat s tím, že inzeráty něco stojí. Pokud se ale ani prostřednictvím inzerce v tisku či na internetu prodej nepodaří, nezbývá vám než odvoz na sběrný dvůr. Zde sice budete muset vše nepotřebné dopravit sami, ovšem za likvidaci v místě bydliště neplatíte, ať už do dvora dovezete jednu skříňku, nebo kompletní vybavení rodinného domu.

Další články z rubriky

Diskuze, vaše zkušenosti

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.