Vybíráme ideální postel a matraci

Bolí vás hlava, ruce, nohy, záda nebo rovnou celé tělo? Cítíte se unaveni a bez nálady? Vaše problémy mohou pramenit z nedostatku kvalitního spánku. Nepodceňujte výběr postele a matrace. Jejich kvalita se přímo odrazí na kvalitě vašeho života. Spánek je totiž dobou, kdy tělo může regenerovat. Poradíme vám, čím se v případě výběru postele a matrace řídit.

Postel nevybírejte jen podle designu!

Nedělejte chybu jako mnoho ostatních a nevybírejte postel jen podle jejího designu. Vzhled je důležitý, ale měl by stát až na druhém místě za provedením. Jasno musíte mít v tom, jaký materiál zvolit. Velmi dobré vlastnosti nabízí postele z masivu, protože mají stabilní a pevnou konstrukci. Navíc mají i velmi atraktivní vzhled. Jedinou jejich nevýhodou je vyšší cena. Máte-li rádi moderní styl, pravděpodobně se vám nejvíce budou zamlouvat postele z kovu, zajímavě vypadá i kombinace kov + dřevo. I postele s kovovou konstrukcí nabízí pevnost a stabilitu. Hůře na tom jsou postele z lamina, jejich výhodou je nižší cena. Při výběru postele zvažte její výšku. Optimální výška je cca 45cm, pokud se vám hůře vstává, volte postel vyšší. U postele by nemělo chybět čelo, které zabrání padání polštářů. Zvážit je třeba i další vlastnosti, ty přehledně popisuje tento průvodce výběrem kvalitní postele.

Jak si poradit s matrací?

Nejdříve si musíte udělat jasno v tuhosti. Zda vám nejvíce vyhovuje matrace měkká, středně tuhá či tvrdá nejlépe poznáte tak, že si ji vyzkoušíte. Zajděte do obchodu, na matraci si lehněte a hned poznáte, co je pro vás to pravé. Přemýšlet musíte i o volbě materiálu. Odborníky je doporučována tzv. líná pěna. Tento materiál se dokáže přizpůsobit tvaru lidského těla v každé poloze, takže zaručuje skvělou oporu. Pokud vám je to nepříjemné, volte raději matrace taštičkové, latexové, pružinové aj. Před nákupem si ještě přečtěte tohoto průvodce výběrem ideální matrace.

Důležitost matrace

Nákup za výhodné ceny

Teď zbývá už jen rada, kde nakoupit. Velmi výhodné ceny na matrace i postele nabízí obchod BezvaPostele.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno