Vyberte si povlečení podle vašeho gusta a spěte v pohodlí!

Věděli jste, že téměř polovinu života strávíte ve vaší posteli? Je vlastně jedno, jestli se jen tak povalujete, nebo si užíváte zasloužený spánek. Při každé příležitosti se musíte cítit ve vaší posteli příjemně. Rozhodující vliv na to má kvalita roštu, matrace a povlečení. Víte, jaké povlečení se k vám nejlépe hodí? A co jeho design, máte ten pravý?

Co člověk, to materiál

Jeden se při spánku nadměrně potí, druhý se klepe zimou, třetí si chce užívat luxus a styl. Jako jsou různé typy lidí, existují i rozmanité typy materiálů, ze kterých se vyrábí kvalitní povlečení. Stálicí je povlečení z bavlny, které je příjemné na omak, odvádí pot a je prodyšné. Pro milovníky tepla, je nejlepší volbou flanelové povlečení, ideálně v kombinaci s prostěradlem ze stejného materiálu. Stále větší popularitu si získává krepové povlečení. U něj není radno udělat chybu – je třeba vybrat to, které se vyrábí z bavlny, nikoliv z umělých materiálů. Je třeba vědět, že pro krep je typické střídání zvrásněných pruhů. Na specifický povrch je třeba si zvyknout. Velkou výhodou je, že se levné krepové povlečení nemusí žehlit!

Provedení hraje důležitou roli

Už dávnou není na trhu jen povlečení se zapínáním na umělohmotné knoflíčky, které se všude ztrácí. Lepší volbou je zapínání na přišité knoflíky, ještě lepší je zip. Nezapomeňte správně vybrat velikost.

Postel

Design dává prostor pro hru

Nebojte se výraznosti. Například krepové povlečení české výroby vyniká nad ostatními použitím extravagantního designu v podobě kombinace geometrických vzorů a černé a bílé barvy. Moderní je výraznost. Při výběru barvy dejte pozor na to, aby ladila s koncepcí ložnice. Populární jsou květované vzory, které vytvoří romantické prostředí. Módní záležitostí jsou retro puntíky. Při výběru designu se řiďte vlastním vkusem, jste to přece vy, kdo si bude krásu postele užívat. Vše vám musí být příjemné a navozovat pocit maximální pohody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno