Vybavení pro příjem TV signálu

Bojujete se špatným televizním signálem? Možná nejste sami – a možná jen nemáte to správné vybavení. Aby byl váš televizní příjem v té nejlepší kvalitě, přinášíme nezbytné pomocníky, kteří by ve vaší domácnosti neměli chybět.

Satelitní přijímače

Satelitní příjímač a HD TV jsou určeny pro náročné diváky. Požadujete i vy nejlepší obraz a zvuk? Pak račte vstoupit do digitálního HD světa, který nabízí širokou nabídku programů právě v HD kvalitě. Základem je vybrat si kvalitní HD satelitní přijímač. Přístroje jsou již cenově dostupné, kompaktní a není problém je připevnit i na zadní stranu vaší TV.

TV antény

Pro vysílání DVB-T se šíří signál přímo a stačí jakákoli překážka, například hory, a signál se značně zeslabuje. Právě proto je důležitý výběr správného typu TV antény. Existuje hned několik možností: kanálová anténa, pásmová anténa či širokopásmová DVB-T anténa. Anténu byste měli vybírat podle zisku, na základě měření signálu a příjmových podmínek. Antény jsou cenově dostupné, jejich výběr je vskutku bohatý. Nevíte-li si rady, poraďte se s odborníkem. Tak budete mít jistotu, že investujete správně.

Set-top-boxy

Zařízení, které má za úkol převést digitální televizní signál na signál, který zpracuje i televizor bez digitálního tuneru. Přístroj býva zapojen mezi televizí a anténou. Protože se připravuje nový formát DVB-T2 a DVB-T se bude vypínat již v roce 2018, myslete na to, zda si s novým formátem poradí váš televizor. Nový formát bude od roku 2021 standardem. Proto je dobré předem zvážit investici do set-top-boxu DVB-T2, který můžete pořídit už nyní.

Setbox

Televizor

Příčinou nekvalitního obrazu i zvuku může být i televizor. Starší či levnější modely neodpovídají dnešním standardům. Proto je dobré vybírat s rozvahou, na základě hodnocení a recenzí. Nejjednodušší cestou je porovnávat jednotlivé modely. Nakonec, s kvalitním vybavením a televizorem, získáte cenné společníky pro každodenní zábavu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno