Vše, co potřebujete vědět o recyklaci papíru

Třídění a sběr papíru má v České republice poměrně dlouhou tradici a Češi jsou zvyklí chodit s papírem do kontejnerů na tříděný odpad nebo jej odvážet do sběren. Co byste však měli vědět, než se vydáte do sběrny papíru?

Důvody pro recyklaci papíru

Ochrana životního je velkým tématem, kterému se dostává čím dál více pozornosti. V popředí je však zejména recyklace plastů, zatímco recyklace papíru zůstává poněkud stranou. Přitom se jedná o velmi důležitý aspekt v rámci ochrany životního prostředí, neboť odpady se stávají čím dál větší hrozbou. Papíru se jen na území České republiky ročně vytřídí téměř milion tun, což rozhodně není zanedbatelné množství.

Recyklace papíru

Vykupovaný papír

Není papír jako papír, to je třeba mít na paměti při třídění papíru a jeho přípravě. Ve sběrně papíru nepřijmou jakýkoli papír. Rozhodně sem nepatří některé speciální typy papíru, například tapety nebo voskový papír. Rovněž mastný nebo jinak znečištěný papír zde nemá co dělat.

Některé sběrny stanoví rozdílné ceny pro jednotlivé druhy papíru, například noviny, kartony nebo směsný papír. V takovém případě je však nezbytné roztřídit papír. Jiné výkupny stanoví jednotnou cenu, což celý proces sběru a výkupu papíru ještě více zjednodušuje.

Výkupní cena papíru

A jak zjistíte cenu, za kterou se papír vykupuje? V případě výkupu papíru ceny nejsou pevně dané a jejich výši ovlivňuje mimo jiné poptávka z Číny nebo také ceny papíren. Zjistit aktuální cenu však není nijak složité. Stačí pouze kontaktovat vybranou pobočku. Síť sběren je navíc poměrně široká, na čemž má významný podíl společnost TSR Czech Republic, s. r. o., která se kromě výkupu papíru zabývá i výkupem železa a barevných kovů, případně i shromažďováním nebezpečného odpadu, poradenstvím atd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno