Vlastní výstavba nebo koupě staršího domu? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody?

Vlastní výstavba

Stále více oblíbené vlastní výstavby domů na koupených pozemcích mají výhody, ale i pár nevýhod.

Výhody

Přesně podle vašich představ

Vlastní plán nebo výběr domu na klíč nabízí možnost výběru přesně toho, co jste si představovali. Pokud vám to finance dovolí, nemusíte dělat vůbec žádné kompromisy a vybrat každý detail od velikosti a umístění koupelny až po barvu střešních tašek.

Nevýhody

Shánění pozemku

Při výstavbě vlastního domu musíte nejdříve sehnat vhodný pozemek. Dobré stavební parcely ve strategických lokalitách v dobré dostupnosti města jsou často rozprodány a nevýhodou může být i příliš těsná blízkost dalších novostaveb. Například Pozemky v Plzni jsou velmi hodnotné a s jejich nákupem není radno otálet.

Stavba vyžaduje čas

Podstatnou nevýhodou může být i časová náročnost. Pokud potřebujete bydlet co nejrychleji, může být stavba domu příliš pomalý proces.

Koupě staršího domu

Je to rychlé, ale přeci jenom už to není nový dům, u kterého sledujete každý krok stavby. Místnosti často nejsou podle vašich představ a přestavby jsou nevyhnutelné. I přesto má ale koupě již postaveného domu jisté výhody. Rozhodně platí, že při výběru postaveného domu je dobré spolupracovat se seriózními realitními makléři.

Rodinný dům

Výhody

Rychlá koupě

Prohlédněte si domy na prodej v Plzni, vyberete si ten nejlepší, vyřešíte financování, podepíšete smlouvu a už se můžete stěhovat. Žádné čekaní na schválení stavebního povolení.

Často zajímavé lokality

Nové lokality pro volné pozemky se shání čím dál tím hůře. Oproti tomu již postavený dům ve skvělé lokalitě je možné najít snadněji. Otázkou však zůstává, jestli vám bude stavba jako taková vyhovovat.

Nevýhody

Technické problémy

Starší domy mohou skrývat problémy. Seriózní realitní kancelář v Plzni upozorní na všechny případné nedostatky a nenechá vás, abyste se nachytali. Důkladná prohlídka by vždy měla být samozřejmostí.

Ne všechno vám musí vyhovovat

Již zmíněné nevyhovující rozestavění místností nebo drobné detaily, které byste do vlastního domu neumístili. Rekonstrukce a úpravy jsou často nezbytné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno