Víme, jaké povlečení vás v zimě pěkně zahřeje

I kvalita ložního povlečení, do něhož večer co večer uléháme, zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu našeho spánku. A jaké povlečení je nejvhodnější pro nadcházející zimní měsíce?

Hlavním parametrem, na nějž byste se při výběru ložního povlečení měli zaměřit, je jeho materiál. Právě ten předurčuje, jestli vás daná lůžkovina zahřeje, nebo naopak ochladí. Zda se v ní budete potit, nebo vaše pokožka pod ní naopak bude dobře dýchat. Jakému materiálu je tedy vhodné dát přednost během nadcházejících zimních měsíců?

povlečení

Hřejivý mikroplyš

Hitem současné doby jednoznačně je velmi hebké mikroplyšové ložní povlečení. Tento syntetický materiál s krátkými chloupky na dotek připomíná heboučkého plyšového medvídka. A protože nepouští vlákna, můžete ho prát i v pračce.

Termoregulační satén

Dalším povlečením vhodným do chladných nocí je termoregulační satén. Ten na rozdíl od saténu klasického neobsahuje syntetická vlákna způsobující chladivost saténu klasického vhodného do horkých letních nocí. V termoregulačním saténu najdete pouze stoprocentní bavlněné příze.

Renforcé – macerovaná bavlna

Zuby ale nebudete drkokat ani v povlečení z tzv. macerované bavlny, tedy namočené do speciálního extraktu změkčujícího bavlněná vlákna. Výsledkem je materiál nejenom hřejivý, ale i prodyšný a dobře odvádějící pot. A není jej třeba žehlit.

Nadčasový flanel

Podobnými vlastnostmi vyniká i klasický flanel, stoprocentní bavlna s jemným nadýchaným vlasem na povrchu, kterou si oblíbily i naše babičky. A oblíbený je i v současných domácnostech. Proto se z něj šijí pyžama, noční košile a dětské povlečení.

Klasické, nebo prodloužené povlečení?

Při výběru ložního povlečení se však nezaměřujte jen a pouze na materiál. Důležitá je také jeho barva, motiv a rozměr. Na trhu se totiž spolu s lůžkovinami klasických rozměrů setkáte i s těmi prodlouženými. A ty samozřejmě vyžadují speciální prodloužené povlečení. Proto si před výběrem především přikrývku dobře přeměřte, jinak by se mohlo stát, že vám rozměrově nebude vyhovovat, což by rozhodně nebylo žádoucí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno