Tvárnice suchého zdění

Hledáte-li stavební materiál, se kterým by zvládl stavět i začátečník, materiál který je levný, kvalitní, ekonomický, a stavba vám s ním poroste doslova před očima, pak hledáte tvárnice suchého zdění. Technologie suchého zdění nevyžaduje kvalifikované zednické znalosti a díky stavebnicovému systému jde vše rychle. Výhod mají tvárnice ale daleko více…

Jak vypadají tvárnice suchého zdění

Tvárnice mají v základní podobě tvar obdélníku, dva kruhové otvory a postranní drážky. Na spodní straně jsou pak opatřeny zámkem, kterým se spojují jednotlivé kusy k sobě. Při troše fantazie připomínají známou stavebnici LEGO, s níž ostatně mají společnou jednoduchost i rychlost stavby. Vyráběny jsou tvárnice z betonové směsi či přímo betonu, a to se standardními rozměry šířky 30 centimetrů a výšky 15 centimetrů. Délka bývá pak buď 60, nebo 30 centimetrů.

Kdy se dají tvárnice suchého zdění použít

Tvárnice suchého zdění jsou určeny k výstavbě rodinných domků, garáží i rekreačních objektů, staveb zemědělského charakteru nebo zařízení stavenišť – obecně tedy ke stavbě veškerých nízkopodlažních objektů do výšky maximálně tří nadzemních podlaží. Využít je ale můžete i pro stavbu plotu nebo opěrné zdi v exteriéru.

Suché zdění zvládnete bez profesionálů

Velkou výhodou technologie suchého zdění je nenáročnost, pokud jde o odborné znalosti stavebníka. Skládání tvárnic na sebe totiž zvládne téměř každý. Díky modernímu systému u této technologie odpadá nutnost použití jakéhokoliv jiného spojovacího materiálu, takže odpadá i složitá příprava malty a její doprava. Pracnost je tedy ve srovnání s alternativami přinejmenším o třetinu menší, a rychlost, s jakou vaše stavba poroste, vás ohromí. Jedna tvárnice suchého zdění vám při stavbě nahradí osm běžných cihel, a navíc tvárnice spojíte pouhým zaklesnutím do sebe. Stavebnicový systém vám pak navrch zaručuje naprostou rovnost všech zdí, což oceníte zejména při nahazování omítek.

Stavět můžete i v mrazu

Další výhodou tvárnic suchého zdění je jejich odolnost vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Stavět z těchto tvárnic proto můžete třeba i při minusových teplotách, neboť odpadá mokrý proces. Díky tomu se nemusíte při stavbě z tvárnic suchého zdění obávat žádných trhlin nebo poruch na omítkách, kterým byste se u jiných technologií zřejmě nevyhnuli.

Cena

Tvárnice suchého zdění představují moderní a na trhu snadno dostupné řešení. Překvapivě se pak i přes svou revoluční praktickou technologii a řadu dalších kvalit řadí také k  cenově velice příznivým řešením. Při zohlednění veškerých nákladů můžete totiž s tvárnicemi suchého zdění stavět až o 20 procent levněji, než například s klasickými cihlami. A to už se v rámci stavby celé budovy rozhodně pozná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno