Tepelná čerpadla pro rodinné domy zažívají boom

Tepelné čerpadlo slouží k tomu, aby získalo teplo pro domácnost z okolí. Čerpaná energie má přitom původ ve slunečním záření, které je naprosto zdarma, proč toho tedy nevyužít? Tepelné čerpadlo se vyznačuje nízkými provozními náklady, což v současné době, kdy ceny energií rostou, oceníte. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké řešení je vhodné pro domácnosti.

Vstupním médiem je u tepelného čerpadla vzduch, voda, nebo země. Záleží na tom, jaké podmínky poskytuje zrovna vaše lokalita. Tepelná čerpadla pro rodinné domy mají mnohé přednosti.

tepelné čerpadlo

Rychlá návratnost investice

Počítejte s tím, že pořizovací cena tepelného čerpadla je poměrně vysoká, ovšem návratnost investice je rychlá. Snížíte totiž náklady na energie, a to až o 80 %. Tepelná čerpadla mají dlouhou životnost přesahující až dvacet let, přičemž návratnost investice je do pěti let. Pokud budete čerpat kotlíkové dotace, případně dotační program zelená úsporám, vrátí se vám investované peníze ještě dříve.

Moderní technologie hýbou světem, stejně tomu tak je i na poli s tepelnými čerpadly. Modely od značky MasterTherm připojíte k internetu a můžete je sledovat přes web, tablet i mobilní telefon. Teplo domova máte plně pod kontrolou.

Výhody tepelného čerpadla od MasterTherm

  • Unikátní technologie a zpracování
  • Minimální hlučnost díky kvalitnímu ventilátoru
  • Maximální komfort s možností ovládání přes internet
  • Záruka 7 let na celé čerpadlo
  • Výrazné úspory
  • Vývoj a výroba v České republice

Tepelná čerpadla pro průmysl

Stejně jako pro domácnost, tak se využívají tepelná čerpadla pro průmysl, a to jak k vytápění, tak i ohřevu teplé vody. Fungují na stejném principu, ovšem jednotky jsou výkonnější a větší, aby zvládly náročnější provoz. Tepelná čerpadla jsou vysoce efektivní a slouží k vytápění, chlazení, ohřevu teplé vody a k technologickým ohřevům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno