Svislé žaluzie

Prosluněný jasný interiér může člověku dodat optimismus i energii, přesto jsou chvíle, kdy toužíme po regulaci množství venkovního světla v interiéru. Pro tyto účely by v každém domě či bytě neměly chybět například žaluzie. Pokud vás nelákají klasické horizontální, zkuste zajímavé vertikální (svislé) žaluzie.

Přírodní světlo je pro interiér nesmírně důležité, přesto jednoznačně platí, že je vhodné volit všeho s mírou. Zejména za horkých slunečných dní může množství světla v interiéru rušit a omezovat, neboť je mnohdy přímo spojeno s přehříváním vnitřních prostor. Pro tyto chvíle je ideální mít okna a prosklené dveře opatřeny například svislými žaluziemi, které jsou esteticky poutavé, a skvěle funkční.

Výhody žaluzií

Pokud jde o stínící techniku, nabízí se vám kromě žaluzií například rolety či závěsy. Ani jedna z těchto variant ale nedosahuje praktičnosti žaluzií, které nevyžadují v podstatě žádnou údržbu a umožňují snadnou regulaci množství světla vstupujícího do místnosti.

Žaluzie existují horizontální a vertikální, a to v různých barvách. Oproti závěsům nabízí mimo jiné větší míru soukromí (díky intenzivnějšímu zastínění), a jejich životnost rozhodně překračuje možnosti textilních doplňků, proto maximálně vyhovují modernímu životnímu stylu soustředícímu se na funkčnost a praktičnost.

Pokud jde o žaluzie vertikální, jakožto spotřebitelé oceníte zejména jejich schopnost přizpůsobit se snadno a rychle jakémukoliv tvaru i rozměru okna. Mimo to i montáž je velmi jednoduchá a rychlá, přičemž finální dojem povede k provzdušnění celého interiéru a překvapí vás i řadou poutavých světelných a prostorových efektů. Pokud chcete být navíc maximálně moderní, můžete si k nim pořídit elektrické ovládání.

Kdy se hodí vertikální žaluzie

Svislé žaluzie jsou hojně využívány ve stavbách určených k bydlení, stejně jako i v komerčních budovách, v kancelářích, ve školách i reprezentačních prostorech. Hodí se kdekoliv, kde je záměrem zajistit jednoduchou, ale efektivní regulaci množství přirozeného světla vstupujícího do interiéru. Vhodné jsou především pro zastínění velkých ploch, zejména rozměrných oken či balkónových dveří.

Z čeho se vertikální žaluzie vyrábí

Vertikální žaluzie můžete na trhu najít v mnoha materiálových variantách. Pokud jde o lamely, jednou z variant jsou vertikální žaluzie s lamelami s obsahem skelného vlákna, které je vhodné také pro alergiky, neboť má schopnost odpuzovat prach. Lamely mohou být také v provedení s nehořlavou nebo těžko hořlavou antistatickou úpravou.

Pokud jde o samotné žaluzie, vyrábějí se například ze stoprocentního polyesteru nebo v kombinaci bavlnou, kdy je jejich výhodou stálobarevnost. Alternativou k textilní verzi jsou ale například žaluzie dřevěné v dekorech z různých dřevin, nebo žaluzie plastové. Vše v různých šířkách a délkách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno