Rustikální nábytek jako fenomén současnosti: čím dostane i vás?

Stále častěji se začíná mluvit o nových trendech v interiérech domácností. Po éře moderny, které vévodilo sklo v kombinaci s chladným kovem, přichází období rustikálního nábytku. Proč si stále více lidí libuje v rustikálně zařízeném interiéru? Proč nás tolik láká masivní dřevo a nábytek, který do dnešní moderní a přetechnizované doby na první pohled vůbec nesedí? Odpovědi na vás čekají na následujících řádcích.

Rustikální nábytek – aneb seznamte se, prosím

Rustikální nábytek mnohým z nás připomíná dobu našich předků, ale i bezstarostný nádech idylického venkova. Teplé dřevo v kombinaci s precizními detaily a vyřezávanými ozdobami, dokáže i v dnešní uspěchané době propůjčit interiéru nádech pohody, klidu a všudypřítomné harmonie. Při výrobě rustikálního nábytku se můžeme setkat zpravidla se 4 odlišnými druhy dřeva, mezi které se řadí dub, červený a bílý cedr a osika. Každé dřevo vyniká svými specifickými vlastnostmi i charakteristickým vzhledem, proto je důležité nepodcenit jeho finální výběr.

Rustikální nábytek

Výhody a nevýhody rustikálně zařízeného interiéru

Ať už se rozhodnete pro rustikální obývací pokoj, ložnici nebo vstupní halu, vždy mějte na paměti, že s tímto rozhodnutím souvisí řada výhod, ale i menších nedokonalostí, kterým budete vystaveni. Zřejmě tou největší výhodou rustikálně zařízeného interiéru, je přívětivá povaha a klid, jenž z jeho nitra vychází. Masivní dřevo též patří mezi kvalitní materiály s dlouhou životností. Výhodu můžete spatřovat i v originalitě, s níž je rustikální nábytek neodmyslitelně spjat. Na druhou stranu musíme zmínit, že výhody jsou vykoupené poměrně vysokou cenou a nutností o nábytek průběžně pečovat. Chystáte-li se ovšem na celkovou rekonstrukci interiéru a všudypřítomná moderna vás přivádí do rozpaků, je sázka na kvalitní rustikální nábytek sázkou na jistotu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno