Rekonstruujete koupelnu? Navrhněte její správné osvětlení!

Rekonstrukce koupelny má zvýšit nejen design celé místnosti, ale i komfort jejího užívání. Když chcete stoprocentní výsledek, musí být vše dokonale naplánované do posledního detailu. Podstatné je rozmístění vybavení, vany, umyvadla, pračky, zrcadla, skříněk a dalších věcí. Velmi důležitou, nýbrž často podceňovanou součástí výbavy je osvětlení. To platí pro všechny místnosti a pro koupelny dvojnásobně. Když už se pouštíte do složité rekonstrukce koupelny, navrhněte si také nové osvětlení.

Více světla v interiéru

Moderní architektonické trendy kladou na osvětlení domácnosti velký důraz. Dříve se na dostatečné osvětlení tolik nedbalo, což se ale nyní mění. To je vidět už na první pohled, kdy se na domech objevují stále větší okna, aby bylo v interiéru co nejvíce denního světla. V koupelnách jsou ale jen malá okna, někdy vůbec žádná. A elektrické osvětlení je velmi důležité. Myslíte si, že v koupelně stačí mít jen jedno stropní světlo? Nestačí!

Koupelna

Jedno světlo nestačí

Doby, kdy v každé místnosti stačil jen jeden lustr zavěšený u stropu ve středu místnosti, jsou minulostí. V každé místnosti je světel více. V ložnici jsou to lampičky na nočním stolku, v jídelně je to nástěnné světlo nad jídelním stolem, v obývacím pokoji stojací lampy u křesla na čtení a i v koupelně by mělo být více svítidel která doplní centrální stropní světlo. A jaké světlo do koupelny ještě vybrat? Nezbytností je nástěnné nad umyvadlem u zrcadla. Pro dokonalé provádění hygieny a líčení. Pokud máte malé dítě a v koupelně přebalovací pult s prostorem pro dětskou vaničku, mělo by být i nad tímto prostorem. Myslete i na správný výběr žárovek. Centrální svítidlo společně se světlem nad zrcadlem by mělo být bílé a ostřejší. Nad dětským pultem naopak jemnější, aby nedráždilo dětské oči.

Vybírejte kvalitu

Osvětlení je zapotřebí vybírat na základě základních faktorů – kvality a designu. Musí dobře vypadat a dlouho vydržet. Některé značky jsou zaměřené jen na design, avšak kvalita pokulhává a naopak. Mezi špičku v oblasti už dlouhodobě patří například značka Philips.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno