Proč přemýšlet o instalaci tepelného čerpadla k rodinnému domu?

Chcete mít své bydlení elegantní a zároveň efektivní? Zajímají vás způsoby, jak snížit výdaje na vytápění, které jsou každoročně největší položkou rodinného rozpočtu? Máte zájem čerpat energii, která je zadarmo a s její pomocí vytápět svůj dům? Jestli ano, rozhodně se vyplatí přemýšlet o instalaci tepelného čerpadla k domu. Jaký model zvolit a proč?

3 základní typy

Tepelné čerpadloTepelná čerpadla k rodinným domům dokáží čerpat teplo ze vzduchu, z vody nebo ze země. I minimální množství přijatého tepla dokáží změnit na množství energie. Nashromážděnou energii pak využívá k ohřevu vody do otopných systémů nebo k ohřevu užitkové vody. Tepelné čerpadlo rodinný dům dokáže vytopit zcela samo. Musí být ovšem dostatečně kvalitní a výkonné. Zejména mezi kvalitou jednotlivých výrobců a modelů na trhu jsou velké rozdíly.

Jaký typ vybrat?

Je lepší vybrat tepelné čerpadlo vzduch/voda, země/voda nebo voda/voda? Každý typ má své přednosti a nedostatky. Nejčastější volbou pro rodinné domy je tepelné čerpadlo vzduch voda. Proč? Nejsou pro něj vyžadovány žádné speciální nároky na přípravu a instalaci, jako u ostatních modelů. Jediné, co čerpadlo potřebuje, je dostatečný přísun vzduchu. Dá se tedy umístit kamkoliv ven, správně zapojit a bude pracovat spolehlivě.

Kvalita je důležitá

Tepelné čerpadlo rozhodně vybírejte na základě kvalit výrobce. Zkušení výrobci neustále vylepšují technologie výroby a čerpadla jsou mnohem efektivnější. Jako například společnost PZP HEATING a.s. Ta je již více než 20 let výrobcem tepelných čerpadel pro český i zahraniční trh. V oblasti má velké množství zkušeností a k výrobě využívá jen moderní a špičkové technologie. Pokud máte zájem, prohlédnete si tepelná čerpadla ceník. Dalšími přístroji v nabídce PZP HEATING a.s. jsou také větrací a odvlhčovací jednotky a na zakázku také chladící technika.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno