Proč družstevní bydlení vzkvétá?

Když se chcete vyvázat z placení nájemného, máte dvě možnosti. Buď byt koupíte do osobního vlastnictví, nebo se rozhodnete pro družstevní bydlení. Druhá varianta je stále častější. Největším lákadlem je až o 30 % nižší cena nemovitosti, důvodů je ale více. Proč bydlet „v družstvu“ a co vše to vlastně obnáší?

Pořízení družstevního bytu je výhodnější!

Většina lidí se rozhoduje podle financí. Když kupujete nemovitost a nemáte dostatek vlastních financí, budete si žádat o hypotéku. Musíte vědět, že od 1. prosince 2016 platí novela zákona o spotřebitelském úvěru (více zde), která půjčování zpřísnila. Banky rozhodně nepůjčí každému, možná ani vám. V takovém případě se snu o „vlastním“ nemusíte vzdávat, protože i pro vás je jednoduchým řešením právě družstevní bydlení.

Prosek Park
Nový družstevní byt, můžete pořídit v projektu Prosek Park

Když kupujete byt, stačí složit jen 20 až 30 % kupní ceny, zbytek budete splácet (jedná se o tzv. anuitní splátky). Navíc se významně zkracuje doba, kdy se do bytu můžete nastěhovat. Není totiž třeba nemovitost evidovat v katastru pod vaším jménem. Majitelem je pro úřady družstvo. Pro mnoho lidí je výhodou, že neexistuje evidence majitelů družstevních bytů. Vaše jméno tedy nikde nefiguruje, vy si de facto kupujete podíl v bytovém družstvu.

Developeři jdou trendu vstříc

Protože zájem roste, vznikají nové developerské projekty v Praze i mimo ni, které nabízí družstevní byty. Prohlédněte si současné volné družstevní bydlení v Praze. Mezi nejzajímavější patří Prosek Park XI na Praze 9 a Malý Háj VI na Praze 10. Prosek Park nabízí prostorné byty 3+kk nebo 4+kk s terasou či balkonem, garáží a sklepní kójí o velikosti obytné plochy až 107 m2.

Projekt Malý Háj
Projekt Malý Háj na Praze 10

Projekt Malý Háj má zatím volné i byty 2+kk, které jsou oblíbené u rodin s jedním dítětem a u mladých párů. Byty o těchto dispozicích jsou mimochodem nejpopulárnější vůbec, jsou proto i vhodnou investicí do budoucna. Kompletní informace o obou i dalších projektech najdete na stránkách developera www.finep.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno