Předsíňové stěny do malých prostor

Při vstupu do domu či bytu je předsíň to první, co vás i vaše hosty vítá. Je proto maximálně důležité, aby byla příjemná a estetická. Zároveň by vám ale měla zajistit komfortní úložné prostory pro kabáty i boty, a ideálně i něco navíc. A to i v malých prostorech, které jsou například pro panelákové byty typické.

Proč mít praktickou předsíň

Předsíň typicky slouží k odkládání svršků a dalších doplňků potřebných pro pobyt venku. Veškeré boty, kabáty a bundy, šály, čepice, rukavice, ale třeba i deštníky tak nejčastěji končí právě v předsíních. Díky tomu se hrubé teplé bundy, znečištěná obuv nebo mokré deštníky nedostávají dále do domu, což je praktické pro osobní pohodlí i čistotu v domě. Na uskladnění všech těchto věcí je ale potřeba mít funkční nábytek. V opačném případě je předsíň místem chaosu a nepořádku.

Výhody předsíňové stěny

Nabídka nábytku je dnes nesmírně široká. A to co nenabízí velké nábytkářské diskonty, seženete bez potíží u výrobce na míru. Bohužel na každý může volit pouze podle toho, co by se mu líbilo nebo hodilo. Každý interiér má své omezené možnosti, a zejména pokud se jedná o prostory menší, je potřeba volit chytré kompaktní řešení. Jako je právě předsíňová stěna.

Na rozdíl od skříní zabere předsíňová stěna minimum místa, působí vzdušně, maximálně využívá plochu, a přitom zahrne na relativně malém prostoru vše potřebné – věšáky na kabáty, poličku na čepice, botník i úložiště pro deštníky.

Praktické jsou také předsíňové stěny, které v sobě zahrnují i lavici k sezení. Ta už může být ale výrazněji vystouplá do prostoru, proto dobře zvažte, zda je pro vaši předsíň vhodná. Do malých prostor je ideální hloubka předsíňové stěny do 40 centimetrů. Barva by pak měla být světlá.

Typy předsíňových stěn

Předsíňové stěny existují dvojího druhu. Základním typem jsou předsíňové stěny celistvé, jejichž podoba je vždy stejná a nelze ji měnit. Alternativou jsou předsíňové stěny složené z dílů, u kterých si můžete sami zvolit, jaký kousek (případně i v jakém rozměru či množství) konkrétně potřebujete, a také kam (například na kterou stranu) jej umístíte. Design je samozřejmě opět jednotný, prostor pro kreativitu je zde ale výrazně větší. Nevyhovuje-li vám ani jedna z variant, poohlédněte se po výrobci nábytku na míru. Podle vašich představ i přesných parametrů prostoru vám vyhotoví jedinečnou originální předsíňovou stěnu.

Zrcadlo: ideální doplněk pro malou předsíň

Ať už si do malé předsíně pořídíte předsíňovou stěnu nebo ne, zvažte jako doplněk pořízení zrcadla. Jakýkoliv malý prostor zrcadlo příjemně opticky zvětší, a téměř každý uvítá jeho praktické využití, kdy díky němu můžete ještě na poslední chvíli před odchodem zkontrolovat svůj vzhled.

Dalším doplňkům se spíše vyhněte, předsíň je především reprezentativní a funkční místnost, proto svíčky, květiny a koberečky přenechte raději zbytku domu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno