Potřebujete snížit rodinný rozpočet?

Je váš rodinný rozpočet napnutý a na konci měsíce vám příliš peněz nezbývá? Hledáte možnosti, jak ušetřit, ale stále se vám nedaří? Nechcete ale šetřit tak abyste omezovali komfort své rodiny a její zaběhnutý chod? Šetřit a snižovat rozpočet se dá mnoha různými způsoby.  Ale většina z nic má na cod domácnosti velký vliv. Kde ušetřit a zároveň se neomezovat?

Začněte od těch největších položek

Zkuste se nejprve zaměřit na velké finanční položky svého rozpočtu. Většinou se jedná o položky, které platíte pravidelně každý měsíc. Zejména pravidelné měsíční splátky hypoték, půjček, vybavení domácnosti, ale třeba i zálohy na plyn, vodu a elektrický proud. Všechny tyto položky jsou vysoké, ale dá se s nimi pracovat. Pokud v domě topíte a vaříte na plynu, patří mezi největší položky právě záloha na plyn. Nevyhovuje vám cena plynu za m3? Zkuste se poohlédnout po levnější.

Plynový sporák

Za průzkum trhu nic nedáte

Není třeba investovat žádné finanční prostředky, jen trochu volného času. Zjistěte si, jaká je vaše současná cena plynu a podívejte se, jaká cena plynu je v současnosti možná. Proč nezjistit, zda nemůžete mít levný plyn namísto toho drahého. Stačí se podívat na stránky dodavatelů plynu a porovnat jejich ceny s cenou stávající. Spolehlivé firmy mají na stránkách produkt s názvem kalkulačka plynu. Na ní si jednoduše spočítáte, jaká by mohla být vaše roční finanční úspora při stejném odběru.

Nebojte se změny

Pokud byste našli nabídku, která by vám více vyhovovala u konkurenčního dodavatele, nebojte se o ní požádat. Placením vyšší ceny plynu šidíte jen sami sebe. Změna dodavatele plynu je velmi snadná. Spolehliví a zkušení dodavatelé v současnosti nabízí také služby, které celý přechod od současné firmy zařídí. Vy se tak prakticky nemusíte o nic starat a užívat si ušetřené peníze v rodinném rozpočtu. Mezi přední české dodavatele plynu patří v současnosti společnost Enra Services s.r.o. Ta pomáhá svým klientům i v případech, kdy se stávající dodavatel odmítá smlouvu vypovědět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno