Pořizujeme nové dveře – jak vybrat správně vstupní i interiérové?

Používáme je každý den a bereme je jako samozřejmost. Je to ale jen v případě, když někdo nad jejich výběrem přemýšlel a zvolil ty správné. Pokud vás čeká koupě nových dveří, buď vstupních nebo interiérových, vezměte si k srdci důležitá pravidla, kterými se při koupi řídit. Když ne, čeká vás třeba i celoživotní trápení!

3 materiály u vstupních dveří – pozor!

Vstupní dveře se dnes vyrábí ze 3 základních materiálů: jedná se o dřevo, plast a hliník. Jsou mezi nimi velké rozdíly, které je třeba znát. Hliníkové jsou nejodolnější, nabízí vyšší stupeň ochrany a izolace, jejich jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Dveře ze dřeva jsou oblíbené pro jejich design a dobré izolační vlastnosti. Nevýhodou je, že vyžadují pravidelnou a pečlivou údržbu. Plastové bývají nejlevnější, čímž se nenechte zlákat. Pokud si totiž nepřiplatíte, dveře vám budou jen pro zlost. Vybírejte plastové dveře s dobrými izolačními vlastnostmi – sledujte hodnotu Ud (součinitel prostupu tepla dveřmi). Čím nižší je, tím lepší izolační vlastnosti dveře mají. Co se týče designu, dbejte na to, aby ladily s fasádou a případně i s designem oken.

Hliníkové dveře

Interiérové dveře – popusťte uzdu fantazii

Co se týče interiérových dveří, i zde je potřeba myslet na užitné vlastnosti – důležitá je prostupnost tepla i schopnost odhlučnit. Snažte se, aby dveře ladily s interiérem. Pokud potřebujete místnosti prosvětlit, volte prosklené dveře. Potřebujete naopak mít absolutní soukromí a váš interiér se nese v moderním duchu? Volte zašupovací dveře. Vybírat můžete z plastového a dřeveného provedení. Platí stejná pravidla jako výše – pamatujte si hlavně, že dřevo potřebuje vaši péči. Když si budete pořizovat i balkónové dveře, zamyslete se hlavně nad jejich velikostí. Budou pro vás lepší klasické otevírací nebo dáte přednost posuvnému systému?

Výběr všech dveří má jen jednu společnost věc, a to je dveřní kování. V jeho případě se vyplatí investovat do kvality. Když vyberete dobře, vydrží vám třeba i celý život. Navíc u vstupních dveří je zárukou bezpečí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno