Polské automatické kotle se zásobníkem

Pokud se rozhlížíte po možnostech vytápění, nebo hledáte náhradu za již dosluhující kotel, pak jste jistě narazili i na nabídku automatických kotlů se zásobníkem, které představují komfortní automatickou verzi vytápění. S ohledem na cenu jsou navíc velmi oblíbené kotle z Polska, které mohou při volbě spolehlivého výrobce představovat i za nižší cenu stejně kvalitní variantu vytápění. Je ale potřeba vybírat opravdu pečlivě.

Co umí automatický kotel se zásobníkem

Automatický kotel se zásobníkem může být skvělou variantou ekologického spalování tuhých paliv, která je jednoduchá a vstřícná na obsluhu. Automatické kotle jsou specifické požadavkem na přesné dávkování paliva pro dosažení určité požadované teploty, ale také automatickým provozem bez nutnosti častých zásahů. Systém je propojen s pokojovým termostatem a zajišťuje komfort jako u elektrického či plynového vytápění, přičemž programovat lze často nejen režim denních hodin, ale také týdenních cyklů. Automaticky přitom probíhá jen samotné dávkování paliva a ohřev, ale i proudění vzduchu zajišťující optimální prohoření paliva, přičemž hodnota emisí při tomto typu hoření je velmi ekologicky šetrná k životnímu prostředí. Výkon se liší podle typu zařízení.

Co obsahuje automatický kotel se zásobníkem

Pokud se chystáte na koupi automatického kotle, pak se budete poohlížet po sestavě kotle s elektrickou řídící jednotkou, ventilátorem, zásobníkem na palivo a podavačem se šnekovým motorem. Podle konkrétního typu a výkonu kotle se cena sestavy pohybuje od 30 do 150 tisíc, přičemž rozlišovacím faktorem je kromě výkonu i druh paliva, pro který je kotel určen.

Výhody automatického kotle se zásobníkem

Automatický kotel vás potěší především s ohledem na funkčnost a údržbu, kdy vás nebude trápit každodenní či dokonce ještě častější přikládání paliva. Moderní automatické kotle se zásobníkem vyžadují přidávání paliva jednou za tři až čtrnáct dní v závislosti na typu a podmínkách, čímž jednoznačně přinášejí úsporu času. Další výhodou je pak velmi dobrý poměr ceny kotle i paliva a výkonu.

Jak vybírat kotel v Polsku

Pokud zvažujete koupi kotle z Polska, vyvarujte se nákupu „zajíce v pytli“, a to zejména pokud se chystáte objednávat přes internet. Pokud už vám možnosti nedovolují návštěvu kamenné prodejny či skladu, kde se přesvědčíte o stavu firmy i reálném průběhu komunikace s prodávajícím, vyzkoušejte jeho schopnosti alespoň online. Ptejte se na podrobnosti ohledně jednotlivých produktů, nechte si poradit, zjišťujte možnosti reklamace. Pokud bude prodejce neochotný, neuctivý nebo vám dokonce neodpoví, jděte jinam.

Skvělým vodítkem pak mohou být také reference v internetových diskuzích nebo na webových stránkách samotného prodejce. Pokud je nenajdete, zkuste se prodejce přeptat i na ně.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno