Podkroví inspirace

Disponuje váš dům nevyužívanou půdou, a vy byste to rádi změnili? Není divu! Podkroví je doslova ideálním místem pro uplatnění všemožných architektonických i designérských nápadů, a s trochou důvtipu jej můžete proměnit v nejoblíbenější část vašeho domu. Stačí si jen vybrat, jaké využití bude pro vaši půdu to pravé.

Ložnice v podkroví

Podkroví je velmi vhodným prostorem pro umístění ložnice, neboť navozuje samo o sobě pocit soukromí a intimity. Do úkrytu pod střechou obvykle tolik neproniká hluk z venku, takže vám poskytne dostatek klidu pro spánek a regeneraci, lenošení i intimní chvilky s partnerem. Dominantou ložnice by měla být jednoznačně postel, která by měla vizuálně poutat například vzorem na povlečení, nebo vlastním designem. Pokud jde o styl, poslouchejte svou intuici a volte to, co je vám příjemné – moderní nebo tradiční, vše je dovoleno. Nebojte se ale určitě být v kreacích odvážnější. Podkroví je pro uplatnění fantazie ideální.

Pokud máte podkroví prostornější, vhodné je přidat k ložnici také koupelnu, případně i šatnu, tak abyste v případě potřeby nemuseli absolvovat dlouhé vycházky do sprchy nebo pro čisté oblečení.

Podkroví jako obývací společenský prostor

Patříte-li mezi osoby společenské, pak jistě máte v oblibě setkávání s množstvím přátel a bujarý společenský život. K tomu abyste ale množství lidí mohli shromáždit ve svém domě, je zapotřebí mít dostatečně velké obývací prostory. V ty se může snadno proměnit vaše podkroví, které je díky umístění pod šikmou střechou již samo o sobě útulné a příjemné. Pokud se rozhodnete pro realizaci obývacích prostor, zvolte jako dominantu místnosti sedací soupravu. A to jak po estetické stránce, tak i té funkční, kdy by měla být maximálně pohodlná i prostorná.

Je-li vaše podkroví rozměrnější, můžete k obývacímu prostoru v duchu současných trendů přidat také kuchyni s jídelním prostorem. K prosvětlení místnosti volte světlou výmalbu i podlahovou krytinu, naopak nábytek může být v kontrastnějších tmavších barvách.

Podkroví jako pracovna

Klid a soukromí, které podkroví nabízí, oceníte kromě ložnice také v pracovně, která se dnes stává již běžnou součástí domácností. Práce z domu má své výhody, a pokud k ní máte dostatečně vhodné prostředí, může být i mnohem efektivnější než dojíždění do kanceláře. Základem pracovny by měl být pochopitelně rozměrný stůl. Celkové provedení a design by pak měl odrážet charakter majitele, případně i jeho povolání – programátora, architekta, spisovatele, nebo třeba účetního na volné noze.

Dětský ráj v podkroví

Rozměrné podkroví potěší ale samozřejmě i vaše nejmenší členy domácnosti. Pro ně můžete prostor pod střechou proměnit v místo stimulující rozvoj jejich dětské fantazie, umožňující tvůrčí činnosti i mnohé hry, pro které je prostorné podkroví jako stvořené.

Podkroví jako vaše soukromá oáza

Je-li váš domov ale dávno všemi potřebnými místnostmi vybaven, pak možná hledáte pro podkroví nějaké specifické, ba dokonce až speciální využití. Pak se ideálně zamyslete nad svými koníčky, zálibami, případně nenaplněnými sny – třeba o vlastnictví soukromého fotoateliéru, kulečníkové herny, hudebního nahrávacího studia, soukromého wellness centra s vířivkou a saunou, čajovny, nebo třeba privátní posilovny. Možností je nespočet, proto záleží jen na vaší fantazii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno