Plánujete si koupit trampolínu na zahradu? Poradíme vám, jak na její výběr

Pokud jste se rozhodli potěšit své ratolesti a koupit trampolínu na zahradu, neměli byste její výběr příliš podceňovat, protože byste mohli koupit zajíce v pytli od tygra. Jestliže sáhnete po větší variantě, využívat ji můžete i vy. Věděli jste, že skákáním na trampolíně můžete docílit vysněné postavy? V následujících řádcích vám poradíme, na co si dát pozor.

Velikost

Prvním velice důležitým parametrem je velikost trampolíny, ovšem v takovém případě je nezbytné zohlednit i prostorové možnosti zahrady. Ideální je, pokud se trampolína nachází na volném prostranství, kde nejsou stromy. Současný trh s trampolínami je vskutku rozmanitý a sehnat můžete jak malou trampolínu s průměrem 90 centimetrů, tak i velkou verzi s průměrem 5 metrů.

Dítě na trampolíně

Umístění

Okolo trampolíny je nezbytné vytvořit bezpečnou zónu, která je alespoň 1 metr. V blízkosti ní by se neměly nacházet žádné další předměty, ani stromy. Stejně tak se zaměřte i na prostor nad trampolínou, protože jde o zdraví vašich ratolestí.

Trampolína se umisťuje na pevný a rovný povrch, ideálně na travnatou plochu. Z bezpečnostních důvodů se nedoporučují beton a dlažba.

Nosnost

Jednotlivé modely se liší také nosností. Sáhněte po trampolíně s nosností alespoň 110 kilogramů, protože jedině na takové může skákat několik dětí zároveň či dospělá osoba.

Bezpečnostní prvky

Protože pořizujete trampolínu pro děti, nezapomeňte se zaměřit na bezpečnostní a ochranné prvky. Součástí trampolíny by měla být ochranná síť, která zabraňuje, aby dítě vypadlo z trampolíny při skákání. Trampolína by navíc měla být upevněna do země. A hlavně kupovaný produkt by měl mít certifikace, jež potvrzují, že se jedná o bezpečnou a nezávadnou trampolínu.

Jestliže hledáte specialistu na trampolíny, podívejte se do nabídky firmy Springfree, jejíž motto je The world’s safest trampoline, tedy v překladu Nejbezpečnější trampolína na světě. Prodává trampolíny s proslulou novozélandskou technologií, která je charakteristická vysokou kvalitou a maximální bezpečností.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno