Nechte si odhlučnit dveře

Chybí vám doma dostatečný klid? Ruší vás sousedi či jiné zvuky v domě? Nemusíte tomu pasivně přihlížet. Díky odhlučnění získáte více v klidu. Pojďme si říci jak na odhlučnění dveří.

Moderní izolační materiály

Stavebnictví je obor, který se neustále vyvíjí, a s ním i izolační materiály. V současné době je na trhu jejich velké množství. Jsou vyráběné moderními technologiemi, a i když jsou v mnohých případech velmi tenké, dokážou účinně izolovat.

Chystáte se sami na odhlučnění dveřía přemýšlíte po jakém materiálu sáhnout? Vhodné jsou na to osvědčené lisované

Odhlučnění dveří
Odhlučnění dveří

akustické desky. Jde o slisované malé kousky pěny do sebe. Díky zlisování vznikla těžká a tuhá hmota, která je uzavřená a nepropouští hluk. Jde tedy o účinný izolační materiál, který je zároveň ekologickým produktem a zajišťuje také tepelnou izolaci. Uvedený materiál lze použít nejen na odhlučnění dveří, ale i stěn atd.

Odhlučnění dveří

Už jste si pořídili lisované akustické desky a chystáte se na odhlučnění dveří? Je to jednoduché. Nejdříve si promyslete, jestli se chcete vy zbavit zvuku zvenku, či byste naopak rádi zamezili tomu, aby se zvuk šířil od vás. Akustická vrstva se totiž aplikuje na tu stranu dveří, odkud jde hluk.

Máte to promyšlené? Můžete se pustit do práce. Vyndejte si dveře z pantů a začněte s nanášením izolační vrstvy. Nezapomeňte vytvořit prostor pro kliku a zámek. Potahový materiál by měl mít přes desku přesah deset centimetrů na každé straně. Naneste materiál tak, aby se dobře napnul. K tomu použijte hřebíčky či lepidlo. Hlavní spoje obstarejte vruty. Je třeba izolovat také veřeje neboli futra. Jinak by se vám dostával hluk mezerou mezi dveřmi a jejich rámem. Na tento prostor použijte samolepicí izolační pásku. Pak už stačí opět dveře nasadit na panty a odhlučnění je hotové.

Logo
Logo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno