Nejvíce používaným barevným kovem je měď

Neželezné kovy – měď, nikl, bronz, olovo a chrom – jsou podle svého souhrnného označení těmi kovy, jež neobsahují železo. Litinami označujeme naopak slitiny železa a uhlíku. Mezi nejpoužívanější barevné kovy se jednoznačně řadí měď. Z mědi se vyrábějí předměty do domácnosti a dekorativní ozdoby. Měď výtečně slouží jako střešní krytina, vyrábějí se z ní armatury, chladicí i klimatizační zařízení, elektrické aplikace – dráty, obvody, přepínače, elektromagnety a výrobky pro přenos vody – ventily.

Měď přetrvá věky, vydrží déle než samotné stavby

Měď již po staletí sloužila světovým architektům jako základ stavebních konstrukcí, vodivý kov i jako estetický materiál na zhotovení doplňků v exteriérech a interiérech. Svoji roli bezezbytku plní i v současnosti, kdy si bez ní projektanti a architekti nedovedou stavby vůbec představit. Nezastupitelnou úlohu si měď drží jak u novostaveb, tak při rekonstrukcích a renovacích historických budov. Měď má dokonce delší životnost, než je předpoklad u stavěných budov – tedy více než sto let. Mezi její pozitiva patří ohnivzdornost, tvárnost, estetický dojem, patina i odolnost vůči nízkým teplotám.

Měděný hrnec

Různé typy mědi s příměsemi se hodí pro rozmanitá odvětví

Společnost UCB Technometal se soustředí na veškerý prodej barevných kovů. Výrobna, sklad a zpracovatelská dílna sídlící v Loděnicích u Prahy disponuje například kruhovými, čtvercovými a plochými tyčemi mědi s přídavkem chromu i zirkonu. Této mědi se využívá při odporovém svařování, k výrobě elektrod, v součástech elektrických zařízení díky vysoké elektrické i tepelné vodivosti a odolnosti vůči vysokým teplotám. Elektrovodná oxidovaná měď Cu se používá v elektrotechnickém průmyslu nebo při výrobě elektromotorů. Bezkyslíkatá měď, dezoxidovaná fosforem, nalézá uplatnění ve stavebnictví a strojírenských odvětvích. Pro odporové svařování se zas hodí Měď CuCo2Be.

Prodej barevných kovů v e-shopu unibar.cz

Jak je vidět, měď je opravdu kovem pro mnoho použití. Její cena není tak závratná, připočteme-li k tomu délku životnosti. U mědi využívané ve stavebnictví platí, že při jejím použití už není třeba dalších oprav a úprav. Měď zkrátka přetrvá věky. Na kompletní nabídku společnosti UCB Technometal se můžete podívat na webových stránkách unibar.cz. Nalézají se zde litina, litinové profily, měď, mosaz a bronz v rozličných formách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno