Levné kuchyně z Polska

Při koupi nové kuchyně pravděpodobně každý kupující řeší nejen design, ale i cenu. Obecně máme ale zažité, že ruku v ruce s nízkou cenou jde i nízká kvalita – a naopak. Ne vždy to ale musí být pravda. Stejně jako vás může napálit renomované kuchyňské studio, u kterého jste zaplatili statisíce za novou kuchyň, může vás i mile překvapit obecně obávaný polský výrobce, u kterého vás podobná kuchyně vyjde na třetinu.

Polské kuchyňské linky

Pokud se rozhlížíte mezi levnými kuchyněmi od polských výrobců a prodejců, pravděpodobně jste již přišli na to, že nejvýznamnější část nabídky tvoří sektorové neboli modulové kuchyně. Ty mají již předdefinované rozměry i sestavu skříněk, proto jsou vhodné spíše pro méně náročné klienty a zejména do bytů, kde jsou využívány linky menších rozměrů. Rozměrnější kuchyňské linky, nebo dokonce kuchyně na míru, se vám nakupovat v Polsku již obecně tolik nevyplatí a výrobci je často vlastně ani vůbec nenabízejí. Alternativou ale může být nakoupení jednotlivých skříněk, což je u řady polských výrobců možné. Takto si můžete poskládat v podstatě kuchyň na míru, i když sice z omezené nabídky variant skříněk.

Kvalita polských kuchyní

Co se týče kvality kuchyňských linek z Polska, samozřejmě se liší od výrobce, a nelze označit všechny výrobky jediným hodnocením. Obecně ale lze říci, že se není potřeba kvality polských kuchyňských linek obávat. Výhodnější je ale vždy prohlédnout si kupované zboží osobně, než jen objednávat na internetu. Pozornost byste měli věnovat materiálu a kvalitě provedení korpusů, ale také detailům jako jsou například úchytky. Korpusy by vždy měly být precizní, jednotlivé hrany skříněk by měly přesně přiléhat, a také šuplíky by měly být v rovině a být snadno otevíratelné. Pokud jde o úchytky, prověřte, zda nejsou plastové – a pokud ano, zda jsou dostatečně pevné. V opačném případě rovnou požádejte výrobce o jiné, nejlépe kovové, nebo si kovové kupte v některé z prodejen nábytku či vybavení pro domácnost. Zjistěte si pouze rozteč šroubů. Dírky totiž mohou být v korpusech již předvrtané.

Koupě linky v Česku, nebo v Polsku?

Kuchyně z Polska mají pověst těch levných. Ne vždy je ale nákup v Polsku levnější. Například dřez ke kuchyňské lince je obecně v Česku k dostání za cenu nižší. Co se týče linek, je potřeba nejprve podrobně prozkoumat trh a zohlednit i okolnosti. Zejména pokud bydlíte dál od hranic, připočtěte si k ceně kuchyňské linky také náklady na dopravu. Ne vždy pak musí být koupě linky v Polsku stále tak výhodná. Navíc pokud bydlíte dál od polských hranic, pravděpodobně nakupujete přes internet nebo podle katalogu, takže nebudete mít možnost si linku před koupí prohlédnout – což je risk. Pokud vás některá z polských kuchyňských linek zaujme, porozhlédněte se proto nejprve nejen mezi nabídkou polských prodejců, ale i mezi českými obchody. Často totiž především na internetu český obchodník prodává polský výrobek – výhodou pro vás je ale v tomto případě zejména možnost jednodušší reklamace i komunikace v případě dotazů či speciálních požadavků.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno