Lepší koupelnu? Splňte si sen!

Koupelna patří spolu s kuchyní mezi nejvytíženější místnosti každého domova. Je nejen intimním prostorem, kde trávíme čas relaxací i nezbytnou hygienou, ale rovněž je tak trochu naší vizitkou. Proč se i v koupelně necítit dokonale příjemně? Jestliže toužíte po nové koupelně snadno a rychle, pak rozhodně zbystřete. Přinášíme několik tipů pro renovaci koupelny. Půjdete do toho?

Koncept

Prvním krokem je především a jednoduše – rozhodnout se. Jestliže se rozhodnete pro renovaci a oživení koupelny, pak je dobré dopředu vědět, jak budoucí koupelna má vypadat. Navrhněte si koupelnu, klidně na cár papíru. Určete si styl. Fantazírujte. Vyberte si barevný koncept, styl obkladů, doplňků. Pokud nemáte dostatečnou představu, pak pomůže inspirace – prostě se podívejte na hotové koupelny.

Koupelna

Rozpočet

Pro rekonstrukci je důlěžité, jak vysoká bude investice do úprav. To platí i pro menší oživení koupelny. Materiál a práce vždy něco stojí. Plánujte tedy s rozvahou a sepiště si veškeré orientační výdaje. Díky konkrétním číslům snadno zjistíte, kolik renovace bude stát vaši rodinnou kasu. Ti, kteří mají stavební spoření, mají samozřejmě výhodu. Mohou si výhodněji půjčit. Rekonstrukci vám totiž může vyřešit rychloúvěr, na který máte nárok. Za podmínky, že si spoříte, můžete mít předschválené limity na úvěr ze stavebního spoření a v podstatě šetřit své finanční rezervy.

Čas

Když máte vybráno, jak bude koupelna vypadat, připravili jste si peněžní strop a máte dostatek nadšení, rekonstrukce může začít. Jediné, co vám zbývá, je čas. Vymezte si dobu, po kterou budete rekonstrukci přítomni. Důležité také je, zda vám úpravy provede firma, nebo vy svépomocí. Nezapomínejte však, že i na kvalitní řemeslníky je potřeba občas dohlížet. Pokud plánujete důkladné změny, je dobré vzít si několik dní volna. Budete mít vše pod kontrolou, dohlídnete na probíhající práce a budete moci pohotově odklízet nepořádek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno