LED osvětlení: Ušetří peníze a vypadá skvěle

Už jste někdy zkoušeli hledat, na čem by se v domácnosti dalo ušetřit? Samozřejmě v uvozovkách řečeno bezbolestně. Možná jste se snažili realizovat zateplení anebo vyměnit nová okna. Tyto investice jsou poměrně velké, a z toho důvodu se k nim mnozí lidé neodhodlají. Přitom je možná tlačí pata úplně někde jinde. Ano, klasické žárovky s wolframovým vláknem jsou doslova žrouty elektřiny, což se logicky projeví na vyúčtování. Změna není tak složitá. LEDky už nejsou v žádném případě tolik drahé. Výhod nabídnou spousty, čtěte dál, prozradíme vám je.

Až o 85 % nižší spotřeba

Je to neuvěřitelné, nicméně s LEDkami lze dosáhnout na doslova šokující úspory. Ty se vyšplhají až na 85 %. Pokud se ale soustředíme na princip jejich fungování, je to logické. Vždyť klasické žárovky svítí na základě žhavení wolframového vlákna. Vzniká tedy z drtivé většiny teplo. Pouhých 5 % jde na světlo. U LED osvětlení je právě světlo hlavním produktem a tepla vznikne minimum. Z hlediska svítivosti jsou dokonce LED zdroje ještě výkonnější.

Maximální výdrž zajištěna

LED svítidla se mimo jiné vyznačují také maximální výdrží. Svítit dokážou bez problémů až 50 000 hodin. Vůbec přitom nezáleží na jejich aktuálním umístění. Často se s LED žárovkami setkáváme v exteriéru. Spouští se fotobuňkou. Neustálé blikání jim na rozdíl od klasických nebo úsporných žárovek vůbec nevadí. Stejně tak se mohou často zhasínat a rozsvěcovat i LED trubice a jiné druhy těchto svítidel.

LED trubice foto

Spousta podob LED svítidel

Pokud se díváte po LED svítidlech, rozhodně nemusíte cílit jen na žárovky. Modelů totiž existuje spousta. Velmi oblíbené pro podsvícení podhledů a kuchyňských linek jsou LED pásky. Ještě lépe především ve větších místnostech vyniknou elegantní LED panely, jež dokážou splynout se stropem a vytvořit unikátní model osvětlení daného interiéru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno