Je lepší chata nebo byt na horách?

Naši rodiče si v minulosti pořizovali pro rekreaci chaty a chalupy. V poslední dekádě jsou novinkou byty a chaty pro lyžaře. Co je lepší?

Chalupa byla téměř povinnost

Snad každý z nás má v živé paměti jaké to bylo, když se rodina v pátek odpoledne sbalila a vyrazila na víkend na chatu či na chalupu. Téměř všude bylo povinností obléci se do montérek a začít pracovat, teprve poté došlo i na zábavu. Jako děti jsme se zpravidla snažili někde zašít a těmto nepříjemným povinnostem uniknout.

Ve valné většině případů se chalupa či chata dědila po prarodičích. Rodiny si chatu kupovat nemusely, tudíž nebylo potřeba přemýšlet, která půjčka je pro ně vhodná. Pokud ji pořizovali za hotové, pak zpravidla z úspor celé rodiny. Pamatujete si ještě, jak se celá rodina scházela večer u ohníčku?

Nová doba – nové trendy

Moderní doba sebou přináší zcela jiný trend. V poslední dekádě vyráží rodiny s dětmi raději na hory zalyžovat si a užít si zimní zábavu a bezstarostný víkend. Zejména ti sportovně zaměření lidé proto uvítají možnost bydlení v soukromí, nejlépe v blízkosti lyžařského areálu. Úvěr ze stavebního spoření je pak řešením a jednou z možností, jak si na horách pořídit vlastní chatu nebo byt pro lyžaře. Vyrazit tak na hory mohou kdykoliv se jim zachce, bez nutnosti rezervovat si ubytování předem, což je především o vánočních a jarních prázdninách problém.

Sjezdové lyžování

Co je tedy lepší ?

Toužíte i vy po chatě na lyžování? Hypoteční kalkulačka je jednoduchý bezplatný nástroj, který vám spočítá výši hypotéky, délku splácení i velikost splátek. Co je tedy lepší? Vzhledem k tomu, že každý má jiný názor, jiný životní styl i pohled na věc, je pro někoho výhodnější pořídit si chatu na horách, někdo zase uvítá, když může trávit víkendy s rodinou a přáteli na chatě nebo chalupě někde u lesa či u řeky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno