Také vás už nebaví chodit se koupat na přeplněná koupaliště, kde je navíc často problematická kvalita vody? Pak není nic lepšího, než si pořídit vlastní bazén přímo na zahradu u domu. Na výběr máte hned z několika variant.

Vlastní zahradní bazén přináší řadu výhod. Nemusíte nikam chodit, pokud se v parných dnech chcete osvěžit. Navíc se o bazén nedělíte se stovkami dalších lidí, což je dobré i z hygienického hlediska. Určitě mnozí z vás dobře znáte situaci, kdy jste si z veřejného koupaliště přinesli plíseň. To při dobré péči u domácího zahradního bazénu nehrozí.

Nadzemní modely potěší spíše děti a nenáročné

Máte-li pouze malou zahradu, postačí vám zřejmě menší nadzemní bazén. Doporučuji ale zvolit ten, který má pevnou konstrukci. Nafukovací modely jsou vhodné tak maximálně pro děti, voda se v nich rychle ohřívá, navíc jejich životnost není zrovna dlouhá. Předností je nízká pořizovací cena.

Se zapuštěným bazénem si užijete daleko více zábavy

Pokud máte zájem o skutečnou kvalitu a komfort, je vhodné zvolit zapuštěný bazén. Existuje celá řada modelů. Kupříkladu přelivové bazény, dále pak skimmerové apod. U všech platí, že nijak nenarušují okolí, nezabraňují ve volném výhledu do zahrady. Zároveň u nich můžete skákat do vody, což potěší hlavně mladistvé ve vaší rodině.

zapuštěný bazén

V případě, že chcete udržet vysokou kvalitu vody, je nezbytné si pořídit vhodnou filtraci. Kvalitu představuje klasická písková filtrace. Je rovněž zapotřebí udržovat ideální pH, jinak se mohou časem začít tvořit sinice a voda se rychleji znečišťuje.

Zahradní bazén nemusí sloužit jen během léta, kdy je venku pěkné počasí. Chcete-li se koupat i na jaře a během chladnějších měsíců, stačí si k bazénu pořídit kvalitní zastřešení, případně ještě investovat do vytápění. Pak si užijete skutečného komfortu a na zahradě vás čeká spousta zábavy, relaxace a sportování.

Další články z rubriky

Diskuze, vaše zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.