Jaký typ bazénu vybrat na zahradu rodinného domu?

Také vás už nebaví chodit se koupat na přeplněná koupaliště, kde je navíc často problematická kvalita vody? Pak není nic lepšího, než si pořídit vlastní bazén přímo na zahradu u domu. Na výběr máte hned z několika variant.

Vlastní zahradní bazén přináší řadu výhod. Nemusíte nikam chodit, pokud se v parných dnech chcete osvěžit. Navíc se o bazén nedělíte se stovkami dalších lidí, což je dobré i z hygienického hlediska. Určitě mnozí z vás dobře znáte situaci, kdy jste si z veřejného koupaliště přinesli plíseň. To při dobré péči u domácího zahradního bazénu nehrozí.

Nadzemní modely potěší spíše děti a nenáročné

Máte-li pouze malou zahradu, postačí vám zřejmě menší nadzemní bazén. Doporučuji ale zvolit ten, který má pevnou konstrukci. Nafukovací modely jsou vhodné tak maximálně pro děti, voda se v nich rychle ohřívá, navíc jejich životnost není zrovna dlouhá. Předností je nízká pořizovací cena.

Se zapuštěným bazénem si užijete daleko více zábavy

Pokud máte zájem o skutečnou kvalitu a komfort, je vhodné zvolit zapuštěný bazén. Existuje celá řada modelů. Kupříkladu přelivové bazény, dále pak skimmerové apod. U všech platí, že nijak nenarušují okolí, nezabraňují ve volném výhledu do zahrady. Zároveň u nich můžete skákat do vody, což potěší hlavně mladistvé ve vaší rodině.

zapuštěný bazén

V případě, že chcete udržet vysokou kvalitu vody, je nezbytné si pořídit vhodnou filtraci. Kvalitu představuje klasická písková filtrace. Je rovněž zapotřebí udržovat ideální pH, jinak se mohou časem začít tvořit sinice a voda se rychleji znečišťuje.

Zahradní bazén nemusí sloužit jen během léta, kdy je venku pěkné počasí. Chcete-li se koupat i na jaře a během chladnějších měsíců, stačí si k bazénu pořídit kvalitní zastřešení, případně ještě investovat do vytápění. Pak si užijete skutečného komfortu a na zahradě vás čeká spousta zábavy, relaxace a sportování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno