Jaké máte možnosti ve financování vašeho bydlení

Nemáte dostatek financí na pořízení vlastního bydlení? Podívejte se, co obnáší bydlení na hypotéku. Je to jeden z nejčastějších způsobů, jak mít vlastní byt nebo domek.

Přísné podmínky pro získání hypotéky

Hypotéku má v dnešní době hodně lidí, ale postupem času se zpřísňují podmínky pro její získání. Již neplatí, že vám banka bude vaše bydlení financovat ze 100 %, musíte tak mít alespoň 20 % našetřeno a zbytek z ceny si můžete vzít na hypotéku. Co se týče měsíční splátky, váš příjem musí být tak vysoký, aby měsíční úhrada dosahovala maximálně 45 % příjmu. Pro příklad můžeme uvést, že na splátku ve výši 10 000 Kč, byste měli mít čistý měsíční příjem cca 22 000Kč. Financování bydlení v Praze může být ještě složitější vzhledem k cenám nemovitostí na českém trhu.

Financování bydlení v Praze

Jak vybrat tu správnou hypotéku?

Při vyřizování hypotečního úvěru musíte sledovat to, jaké podmínky vám banka navrhne. To znamená výši úrokové sazby, výši měsíční splátky. K vyřízení ale potřebujete mnoho jiných dokumentů například znalecký posudek. Obíhání jednotlivých bank může být dosti náročné hlavně v případě, že bankovnictví úplně nerozumíte. Pomocí projektu na koupi bytů na Praze 3, můžete být všech těchto nepříjemných záležitostí ušetření. Existují totiž společnosti, které vám najdou nejvýhodnější úrokovou sazbu na trhu, ale nejen to. Vyřídí za vás potřebné dokumenty.

Byt na Praze 3

Úrokové sazby letí vzhůru

V případě, že váháte, je nejvyšší čas se rozhodnout. Úrokové sazby se prozatím pořád navyšují. Na portálu novinky.cz se dočtete, jaké jsou průměrné úrokové sazby až od roku 2017. Rychlé navyšování se sice nepředpokládá, ale jak můžete vidět, neustále stoupají. Zajistěte se proto vlastní bydlení, dokud je čas a ještě před tím, než se podmínky pro získání ještě zpřísní. Budete mít domov na celý život.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno