Jaké jsou důležité prvky při výběru dveří?

Plánujete pořízení nových dveří a řešíte, na co je potřeba se zaměřit? Mnoho lidí je překvapeno, že výběr dveří nekončí pouze zvolením vhodného designu, ale obsahuje mnohem více parametrů. V článku se zaměříme na některé stěžejní doplňky, kterým je potřeba věnovat pozornost, jako jsou například obložkové zárubně.

Jak vybrat vhodné dveře

Nejrůznější barevné a modelové varianty dělají celý proces výběru ještě složitějším, než se může na první pohled zdát. V první řadě je nutné zjistit si rozměry a podívat se, jestli jde o standardní velikost. V opačném případě je potřeba pořídit dveře na míru. Pokud máte představu o velikosti, přichází na řadu volba designu. K tomu se váže také řada praktických drobností, jako jsou zárubně.

Volba zárubně

Nejdříve si rozmyslete, jestli budou vhodnější rámové nebo obložkové zárubně. Při výběru konkrétního typu záleží na použitém materiálu a přesných rozměrech. Vzhled by měl samozřejmě ladit ke zbytku dveří. Zárubně jsou dostupné v různých tloušťkách, kdy záleží na velikosti stěny, do které jsou dveře umístěné. Obložky dveří jsou velmi důležitou součástí a správný výběr je doopravdy klíčový. Pokud si tedy nevíte rady, změřte všechny možné rozměry svých dveří a následně se poraďte s odborníkem. V ideálním případě je vhodné nakoupit na jednom místě dveře a k nim rovnou i zárubně.

obložkové zárubně

Kování a další doplňky

Aby byl design dotažen k dokonalosti, můžete si zvolit kování podle svých představ. Krásná klika a další drobné detaily působí luxusním dojmem. V případě vchodových dveří mohou navíc plnit bezpečnostní funkci, kdy chrání proti cizímu vniknutí. U variant umístěných v interiéru pak jde hlavně o estetickou funkci. Pokud všechny prvky správně sladíte, získáte bonus v podobě přidání vizuálně pěkného prvku do interiéru.

Nás v redakci zaujaly zejména dveře Erkado.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno