Jak vyřešit odvod spalin

Nerezový komín představuje řešení pro odvod spalin z každého druhu vytápění. Principem vytápění je spalování paliva, z každého paliva však vznikají jiné spaliny s různými vlastnostmi. Některé jsou skutečně hodně agresivní a negativně působí na stěny komínu. Nejčastěji se topí plynem, oleji nebo tuhými palivy, spaliny z olejů a plynového topení nejsou nijak agresivní a je možné je bezpečně a dlouhodobě odvádět pomocí běžného zděného komínu.

S tuhými palivy je však situace jiná, vytápíte-li tuhými palivy, vznikají spaliny, které se v komínu mění na kyselé kondenzáty, ty potom narušují povrch komínu a znesnadňují jeho správnou činnost. Pokud jste zjistili, že váš stávající komín potřebuje opravu nebo se chystáte začít vytápět tuhými palivy, zvažte i vy možnost nechat si namontovat nerezový komín. Nerezové komíny jsou velmi odolné, mají dlouhou životnost a odolávají působení agresivních chemických látek, vysokým teplotám i vlhkosti, kterým je během roku vystaven každý komín.

Nerezové komíny jsou velmi odolné díky složení z vysoce kvalitní nerezové oceli. Ta dodává komínu nejen jeho odolnost, ale také nízkou hmotnost. Tu jistě ocení každý mechanik nebo domácí kutil, protože právě díky nízké hmotnosti lze s nerezovým komínem poměrně snadno manipulovat. Komíny-nerez.cz mají pro vás jedinečnou nabídku, nerezové komíny vám nabízí jako celé sety nebo také po jednotlivých dílech, které můžete snadno kombinovat a vytvořit si tak komín podle vašich představ a možností.

Pozor si však dejte na správnou délku komínu, která přímo ovlivňuje tah komínu. Pokud budete mít komín příliš dlouhý nebo naopak krátký, může vám topení dělat problémy, může vznikat více kouře a snížit se účinnost vytápění. Nechte si proto poradit od odborníků na Komíny-nerez.cz a pořiďte si vysoce kvalitní nerezový komín s dlouhou životností.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno