Jak vybrat vhodný typ podlahy

Nová domácnost nebo její kompletní rekonstrukce začíná zpravidla od podlahy. Každý druh má své plusy i minusy, proto si vše dobře promyslete. Postupujte podle následujících tří kroků a zařiďte si ideální domov.

Koberec nebo hladký povrch

Pokud členové vaší domácnosti dávají přednost měkkému materiálu pod chodidly, koberce budou jasná volba. Domácnost je s nimi opravdu komfortnější a navíc se snadněji pokládá než jiné druhy podlah. Bývají však náročnější na údržbu a zadržují prach. Tvrdý povrch v podobě dřeva, linolea, nebo dlaždic udržíte jednoduše čisté, ale pokládka podlah tohoto druhu si obvykle vyžaduje profesionála. Kompromisem mohou být menší koberce umístěné na hladkém povrchu například u sedací soupravy a u postele.

podlaha v kuchyni

Pevné podlahy

Rekonstruujete a vaše domácnost ukrývá staré parkety? Kvalitní bytelné dřevo by byla škoda schovávat pod kobercem, a tak je nechte zrenovovat. Pokud vám štěstí v podobě parket domácnost nenadělila, ale jste fanoušky dřevěného povrchu, zvolte bytelnou plovoucí podlahu. Určitě se nesnažte na materiálu ušetřit, za pár let za to budete rádi. Stále oblíbenější je také linoleum, které je dostupné v různých designech, dokonce i jako prkenná podlaha. Na menší místnosti jako je chodba, koupelna, toaleta či kuchyň bývá často zvolena dlažba. Velkoformátové dlaždice jsou však vhodné i do větších prostor, například do obývacího pokoje.

renovace podlah

Jak sehnat řemeslníky v okolí

Vyhraďte si zhruba tři minuty času. Jen tolik budete potřebovat k tomu, abyste vyplnili poptávkový formulář na stránkách Poptávej.cz. Nezapomeňte dodat lokalitu, rozměr podlahy a vybranou krytinu. Vaše poptávka bude odeslána řemeslníkům z okolí a ti vám zašlou cenovou nabídku na míru přímo do emailu. Na vás už bude jen vybrat si tu nejlepší a domluvit se s řemeslníkem na podrobnostech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno