Jak vybrat správnou pračku a případně i sušičku?

Existují desítky výrobců a stovky různých modelů praček a sušiček. Už jen proto není výběr jednoduchý, a když k tomu přičtete ještě funkce a technické parametry, buďte si jistí, že vám výběr správného modelu zabere i několik hodin. Ulehčíte si to výrazně jedině správným výběrem obchodu a tím, že se předem seznámíte s kritérii výběru a pomocí nich budete přesně vědět, co chcete! Naučte se to právě pomocí tohoto článku!

3 nejdůležitější kritéria výběru pračky

Nejdříve si musíte vybrat model. Prodávají se kvalitní pračky s dolním a horním plněním. Pračky s horním plněním jsou rozměrově menší, hodí se proto do malých prostor. Pračky s dolním plněním se v poslední době stávají oblíbenou součástí kuchyní. Dobře tedy změřte místo, kde bude stát, a poté se rozhodněte pro model. Dále si dejte pozor na velikost bubnu a množství prádla. V tomto případě platí, že čím více lidí v domácnosti, tím větší množství prádla se musí do pračky vejít. Do třetice se zaměřte na spotřebu vody a elektřiny. Výhodou mezi funkcemi je odložený start, díky němu můžete praní načasovat na dobu, kdy k vám domů putuje levější elektřina. Nejúspornější modely mají označení A+++.

Pračka

Pozor na 3 typy sušiček!

Sušičky nahrazují sušák a jsou zárukou, že prádlo po vyprání bude téměř ihned suché. Zde si dejte pozor na výběr typu. Prodávají se ventilační sušičky, které „vyhánějí“ vlhkost pomocí trubice ven – je potřeba počítat s větracím otvorem. Druhý typ jsou kondenzační s tepelným čerpadlem, které odvádí vodu do speciální nádoby, a populární jsou kondenzační sušičky s topným tělesem. Suší velmi rychle a jejich cena je nízká.

Kupte u experta!

Pračky ani sušičky nejsou drahé, když víte, kde nakoupit. Mezi top eshopy patří Expert.cz. Nabízí i oblíbené sušičky Beko, které jsou považovány za perfektní kompromis mezi cenou a kvalitou. Kompletní nabídku eshopu si prohlédněte ZDE.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno