Jak vybrat mikrovlnnou troubu

Mikrovlnnou troubu dnes už najdete téměř v každé domácnosti. Chystáte se zrovna koupit nějaký nový model. Je jich velké množství. Podle čeho vybrat mikrovlnnou troubu?

Stručně o mikrovlnné troubě

Mikrovlnná trouba
Mikrovlnná trouba

Mikrovlnná trouba je určená na úpravu tepelných pokrmů – na jejich ohřátí, ale i vaření. Záleží na tom, jaký konkrétní model si vyberete. Jde o elektrický přístroj. Tepelnou přípravu jídel umožňuje elektromagnetické záření mající nejčastěji frekvenci 2,45 GHz.

Výběr mikrovlnné trouby

Zaujala vás některá mikrovlnná trouba ke koupi? Než tak učiníte, pojďme si ve stručnosti nastínit podle čeho mikrovlnnou troubu vybírat. Základními parametry jsou:

  • umístění:  Mikrovlnné trouby mohu být vestavěné či volně stojící. Vestavěné jsou zabudované do kuchyňské linky a lidé je volí v případě, že přistupují k rekonstrukci kuchyně. Vestavěné přístroje vypadají velmi pěkně. Výhodou volně stojící mikrovlnné trouby je, že ji lze přemisťovat.
  • objem: Základní jednoduché modely určené na ohřev jídla mají cca 14 l. Seženete ale i mikrovlnné trouby s trojnásobným objemem.
  • funkce: Mikrovlnné trouby se značně liší ve svých funkcích. Kromě ohřevu a rozmazování si můžete zakoupit model, který dokáže grilovat pomocí elektrické topné spirály. Oblíbená je také funkce „crisp“. Přináší kvalitněji tepelně upravené potraviny. Jídla z mikrovlnné trouby s touto funkcí jsou chutnější. Seženete také mikrovlnné trouby s horkovzduchem, který umožňuje rychlé a hlavně rovnoměrné pečení. Z dalších funkcí to je např. vaření v páře, šestý smysl, jet defrost (rychlé rozmrazování), auto reheat (automatický ohřev potravin) atd.
  • spotřeba energie: Nepodceňujte ani spotřebu energie. Poznáte ji podle energetického štítku, na kterém je uvedená energetická třída. Nejúspornější modely jsou s označením A+++.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno