Jak se chránit proti zlodějům

Zabezpečení proti zlodějům se nevyplatí podceňovat. Lidé často o něm začnou více přemýšlet, až když je někdo vykrade. To už je pozdě. Zajistěte se preventivně proti zlodějům. Budete v bezpečí vy i váš majetek.

Ochrana proti zlodějům

Na trhu je mnoho ochranných prvků, které slouží k zajištění bezpečnosti vaší domácnosti a samozřejmě i vaší.

Můžeme je dělit na mechanické a elektronickou ochranu bytu. Mechanická je levnější. Vhodná je kombinace obou prvků. My si přiblížíme základní dva prvky ochrany proti zlodějům – bezpečnostní dveře a mříže.

Bezpečnostní dveře a zámkové dveře

Bezpečnostní dveře se dělí na šest bezpečnostních tříd podle stupně zabezpečení. Lidem, kteří chtějí chránit svůj byt či dům, se doporučuje vybrat si bezpečnostní dveře v kategorii 3 nebo 4.

Existují různé typy vchodových bezpečnostních dveří. Liší se vybavením, ale vyrábí se také v rozmanitých designových variantách.

Konstrukce bezpečnostních dveří musí mít tuhou kovovou konstrukci, oboustranné pancéřování plechem, ocelovou kostru a rozvorové uzamykací systémy.

Bezpečnostní dveře mají zabezpečení proti násilnému vniknutí v několika bodech.

Pozor: Stejně tak důležité jako mít bezpečnostní dveře je i zvolit vhodnou zámkovou vložku. Mnozí lidé tento prvek podceňují. Koupí si sice kvalitní dveře, ale zámkovou vložku podcení. Musí být odolná proti odvrtání.

Mříže

Vhodným preventivním opatřením proti zlodějům jsou také mříže do okna. Existují různé druhy mříží. Nejlevnější jsou pevné mříže, které se kotví zevnitř. Bojíte se, že vám mříže budou hyzdit okna? V současné době se vyrábějí mříže v různých designech a vybrat si můžete i z povrchových úprav.

Kromě pevných mříží ještě rozlišujeme nůžkové mříže a rolovací mříže. Ty však bývají více používané jako ochrana komerčních objektů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno