Jak provést účinné odhlučnění bytu v paneláku?

Panelákové byty jsou z hlediska zvukově izolačních vlastností považovány za jedny z nejhorších druhů staveb vůbec. Železobetonová konstrukce nedokáže účinně bránit průchodu hluku, naopak díky železu hluk lépe vodí. Výsledkem je velké šíření hluku stěnami ve všech směrech. Hluk je šířen z místnosti ven i z venku přímo do místnosti. Bránit se účinně tomuto hluku není jednoduché, ale ani nemožné.

Existují účinné i méně účinné metody odhlučnění bytu

Jako ve všech stavebních odvětvích, i v oblasti odhlučnění bytu najdete na našem trhu metody, které jsou více účinné a metody, které nejsou účinné téměř vůbec. Pokud byste se rozhodli pro některou z méně účinných metod odhlučnění bytu, jednalo by se o téměř zbytečnou investici. Hluk by se téměř neomezil a vy byste vyhodili peníze z okna. Vždy, i v oblasti odhlučnění bytu se vyplatí volit kvalitní metody, které dokáží dosahovat odpovídajících výsledků v oblasti zvukové izolace.

Odhlučnění bytu
Odhlučnění bytu

Speciální akustické desky dosahují vysokých účinků

Vysokých účinků v oblasti zvukové izolace dosahují v poslední době speciální lisované akustické desky. Jedná se o desky vyrobené z malých kousků izolační akustické pěny, které jsou slisovány velkým tlakem do požadovaného tvaru – desky. Tyto lisované akustické desky jsou ekologickým výrobkem, protože nevzniká žádný odpad ani škodliviny při výrobě. Jedná se o pevné, tuhé a těžké desky, které dokáží skvělým způsobem absorbovat (pohlcovat) hluk a nepouštět jej dále.

Způsob instalace je odlišný podle způsobu odhlučnění

Při realizaci a instalaci těchto desek záleží na tom, jakým způsobem chcete zvuku zabránit. Pokud chcete zabránit pronikání hluku z místnosti ven, ideální variantou je lepení desek přímo na stěny speciálním lepidlem nebo lepící pěnou. Pokud chcete zabránit přístupu hluku dovnitř místnosti, nelepte desky přímo na stěnu, ale na dřevěné hranolky.

Realizace odhlučnění
Realizace odhlučnění

Díky tomu vznikne mezi stěnou a deskou ještě vzduchová mezera. Vzduch má také skvělé schopnosti v pohlcování hluku a v kombinaci s deskou zabrání hluku opravdu účinně. Desky pak mohou být opatřeny sádrokartonem nebo klasickými omítkami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno