Jak postavit boudu pro psa

Pořídili jste si psího miláčka a ještě pro něj nemáte boudu, či vašemu pejskovi již bouda dosloužila? Chcete se do její výroby pustit sami? Víte jak postavit boudu pro psa?

Bouda pro psa svépomocí

Předtím, než se pustíte do stavby psí boudy, promyslete, jak by měla vypadat. Důležitá je především vhodná velikost, která se odvíjí od rasy vašeho pejska. Neměl by se v ní cítit stísněně, ale pamatujte na to, že příliš velká psí bouda neumožní její vyhřátí během zimy.

Menším psům postačí bouda s rozměry 60 x 90 x 72 cm. Obecně platí, že by se pes do boudy měl snadno vejít a zároveň by měl mít cca 20 cm rezervu kolem sebe. Vstupní otvor boudy přizpůsobte velikosti psa.

Boudu je možné stavět z různých materiálů. Materiál by měl být zdravotně nezávadný a odolný. Oblíbené je dřevo. Hojně jsou využívané především OSB desky, se kterými se dobře pracuje. Různé možnosti máte i při výstavbě střechy. Nejčastěji se využívá šindel. Střecha může být sedlová či pultová.

Přemýšlíte-li o celkové podobě boudy, vezměte v potaz, že by se k psovi v ní neměl dostat průvan. Proto jsou oblíbené boudy mající vlastní prostor oddělený ještě předsíňkou.

Dále si rozmyslete, jestli boudu zateplíte. Pro tyto účely se používá polystyren.

Nevíte, jestli boudu zateplovat? Máte-li hladkosrstého či krátkosrstého psa, mělo by být zateplení samozřejmostí. V zimních měsících dejte pejskovi ještě něco na podlahu – deku, slámu atd.

Při stavbě boudy si dejte pozor, aby byla bezpečná a nezůstaly v ní trčící hřebíky či třísky, o které by si mohl pes ublížit.

Netroufáte si na stavbu boudy pro psa?

Ne každý si však na stavbu boudy pro psa troufne. V případě, že nepatříte mezi kutily, nevadí. Na trhu seženete boudy pro psy různých rozměrů, zateplené i nezateplené a celkově se lišících v mnohých parametrech. Určitě si z nabídky vyberete boudu, jež se stane novým domovem pro vašeho zvířecího miláčka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno