Jak pomáhá rekuperace vzduchu k pohodlnějšímu a levnějšímu bydlení?

Trendy ve výstavbě rodinných domů se neustále mění. Zvyšují se požadavky na komfort, ale díky stále stoupajícím cenám energií také rostou požadavky na tepelně-izolační vlastnosti staveb. Řeší se zejména kvalita oken, izolace stropů, způsoby vytápění domu a další. Tématem, které by vás při stavbě domu v současnosti rozhodně mělo zajímat, je také rekuperace vzduchu! Proč je dobrá a k čemu slouží?

Větrá za vás!

V každé domácnosti je zapotřebí dostatečně větrat. V interiéru se přes den nahromadí velké množství vlhkého a vydýchaného vzduchu. Ten je zapotřebí vyvětrat a nahradit čerstvým. V létě to není žádný problém. Okna mohou být otevřena dokořán po celý den i noc. V zimě ale při větrání otevřenými okny uniká podstatná část nashromážděného tepla a dovnitř jde mrazivý vzduch. Abyste zamezili vlhnutí a špatnému vzduchu v interiéru, je zapotřebí větrat intenzivně. Systémy rekuperace vzduchu zajistí větrání, při kterém bude docházet jen k minimálním ztrátám tepla.

Vše díky rekuperačním jednotkám

Rekuperace se stará o řízený proces větrání, kdy vlhký vzduch z interiéru odvádí ven a dovnitř přivádí vzduch čerstvý. Rekuperační jednotky jsou moderní přístroje, které pracují se zbytkovým teplem. Jejich nejdůležitější součástí je tepelný výměník. Nejvýkonnější modely jsou schopné využít až 95% tepla z proudu odváděného vzduchu. Tímto teplem ohřívají vzduch, který je teprve přiváděn do interiéru. Teplo z interiéru neuniká bez užitku, ale je efektivně využito. Dovnitř neproniká mrazivý čerstvý vzduch, ale předehřátý. Intenzita vytápění tak výrazně klesá, protože při řízeném větrání jsou ztráty tepla jen minimální.

rekuperace vzduchu v rodiném domě

Základem je kvalitní a ověřená rekuperační jednotka

Typů rekuperačních jednotek lze na trhu najít hned několik. Mezi jednotlivými druhy jsou výrazné rozdíly zejména ve funkčnosti, tichosti, účinnosti a dalších parametrech. Při výběru jsou důležitými faktory kvalita výrobce, záruka a certifikáty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno