Jak naplánovat a zařídit dokonalou zahradní oslavu?

Zima a chladné počasí jsou konečně na ústupu a brzy je vystřídá období, ve kterém budeme co nejvíce času trávit na zahradách. Zahrady jsou nejen ideálním prostorem pro odpočinek, ale také ideálním místem pro pořádání zahradních akcí a jakýchkoliv oslav.  Pouze je zapotřebí vše dobře naplánovat a zařídit. Jak na to a co vše je potřeba pro uspořádání opravdu dokonalé zahradní párty?

Základem je ochrana proti dešti

Nikdy nemůžete spoléhat na to, že v čase konání vaší oslavy bude slunečno a bezvětří. Vždy musíte být připraveni na to, že bude pršet a foukat vítr. I za deště se dají venkovní zahradní oslavy realizovat. Stačí mít pro hosty zastřešený prostor. Pergola nebo terasa je ideální. Když pergolu nemáte, nemusíte ji stavět. Úlohu skvěle splní i kvalitní párty stany s kovovou konstrukcí. Při jejich výběru je důležité hledět na kvalitu konstrukce a také na kvalitu potahové látky. Některé modely se vyrábějí i v unikátních designových variantách, takže rozhodně nijak nebudou kazit vzhled vaší zahrady, právě naopak. Stany se vyrábí v různých variacích tvarů i velikostí. Ať už budete pořádat oslavu pro 5 nebo 30 osob, vždy lze sehnat ideální stan.

Oslava na zahradě

Pro všechny hosty pohodlné sezení

Každý host na zahradní oslavě by měl mít připravené místo k sezení. K tomu dobře poslouží takzvané pivní sety. Jednoduché lavice se stoly, jenž se dají skládat. Když je nebudete využívat, stačí je jednoduše složit do garáže. Zaberou jen minimum místa. Dobrou volbou jsou také plastové židle a stoly, které se dají po použití vzájemně stohovat na sebe. A jestli chcete své hosty skutečně mile překvapit, neměla by na vaší zahradní oslavě chybět ani elegantní zahradní lehátka, například u bazénu.

Připravte pochoutky na grilu

K zahradním oslavám neodmyslitelně patří i pokrmy, jenž si uvaříte přímo venku. Grilování je v současnosti stále populárnější a dají se najít stovky originálních receptů, kterými jistě ohromíte.  Jenom je důležité mít správný zahradní gril. I když budete mít sebekvalitnější recept, tak na špatném grilu pokrm nikdy dokonale nepřipravíte. Nemusíte zůstat jen u grilovaných dobrot. Připravit lze i vynikající kotlíkový guláš přímo nad ohněm.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno