Jak ideálně nastavit pojištění nemovitosti?

Vlastníte byt, rodinný dům nebo chalupu? Chraňte svůj majetek skrze pojištění. Jedině s ním máte jistotu, že v případě škod dostanete náležitou finanční kompenzaci a budete mít dost financí na opravu. Jak nemovitost pojistit správně a kde skutečně výhodně?

Pro každého majitele je téměř nutností!

Pojištění nemovitosti si kupujete, abyste chránili vlastní majetek před řáděním přírodních živlů, vandalů i zlodějů. Vztahuje se na nemovitost a k ní příslušející vedlejší stavby, dále na drobné stavby, jako jsou žumpa, studna aj., budete mít pojištěn také stavební materiál, rostlinné kultury, vybavení zahrady (bazén, oplocení apod.) a pojištěna jsou také odborně instalovaná solární zařízení. Pokud dojde ke zničení nebo poničení věcí vlivem přírodního živlu, zloděje nebo vandala, dostanete od pojišťovny náležitou finanční kompenzaci.

Zloděj

2 časté chyby!

Pamatujte si, že pojištění musí být vždy sjednáno na jméno vlastníka, jinak je neplatné. Jak postupovat, když nemovitost mění vlastníka, se dozvíte v tomto článku. Lidé také často chybují v nastavení pojistné částky. Je tak nějak zakořeněno v české povaze, že se snažíme šetřit. Na pojištění nemovitosti se to ale nevyplatí. Když dojde k podpojištění, bude vám v případě škody vyplacena i nižší částka. Neriskujte to a vždy si sjednejte pojistnou smlouvu na reálnou hodnotu vaší nemovitosti.

Výhodně, rychle a online

Z hlediska kvality i nízké ceny za pojištění nemovitosti vyniká pojišťovna Ergo. Na stránkách pojišťovny si vyřídíte online pojištění, které bude platit hned od druhého dne. Zdarma k němu dostanete pojištění:

  • odpovědnosti z držby budovy/bytu do 3.000.000 Kč,
  • vedlejší stavby a garáže do 50 m2 plochy.

Ergo

Pojistit nemovitost online je otázkou několika minut, stačí znát jen velikost obytné plochy. Cenu uvidíte ihned díky kalkulátoru. Pojistěte se výhodně ještě dnes. Nikdy nevíte, co se může přihodit…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno