Koupelna je srdcem každé domácnosti. Ráno je to obvykle první místnost, kterou navštívíme, večer zase místo, kde se oddáváme relaxaci po náročném dni. Je hodně důležité, aby působila uklidňujícím dojmem a současně byla prakticky vybavena tak, aby nám pobyt v ní byl co nejvíce příjemný. Jak toho docílit?

Bez promyšlenosti to nepůjde

I když to na první pohled tak nevypadá, každá koupelna (byť i ta na několika metrech čtverečních) může být variabilní a splňovat vysoké nároky. V současné době je totiž možné do této místnosti zakomponovat mnoho různých prvků, o kterých se vám před několika lety ještě ani nezdálo. Praktickým řešením jsou například sprchové boxy s vanou, příjemným zpestřením zase masážní trysky, zajímavou vychytávkou intimní osvětlení atd. Aby vše dopadlo na výbornou, nesmíte nic uspěchat. V nejlepším případě se inspirujte nejen na internetu, ale také v obchodech. Jedině v nich si můžete jednotlivé vybavení koupelny osahat a zjistit, jestli je to pro vás vhodné či nikoliv. Každou věc, která se vám líbí, si potom poznamenejte a pracujte s ní v návrhu. Nespěchejte a jednotlivé varianty vybavení důkladně promýšlejte. Kromě vybavení pozor na barvy. Myslete na to, aby se vám barevná kombinace neokoukala. Je lepší se spíše držet při zemi a volit decentnější barvy, jako jsou béžová, šedá, modrá nebo zelinkavá.

Rekonstrukce koupelny

S odborníky lépe a rychleji

Samotná rekonstrukce koupelny už taková zábava není. Je třeba zajistit spoustu odborných prací, začíná to bouráním a následným vyzděním, pokračuje hydroizolací, penetrací, položením obkladů, elektroinstalací aj. Stačí jedno zaváhání či neodborné provedení a koledujete si o velký problém. Je proto lepším řešením se spojit s profesionály a nechat práci na nich. Na rekonstrukce bytových jader se specializuje například společnost PEOPS s.r.o. Kontaktujte je, udělají vám nezávaznou kalkulaci na rekonstrukci koupelny a vám zbude jen jediné: rozhodnout se, zda do toho půjdete.

Další články z rubriky

Diskuze, vaše zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.