Inspirace pro studentský pokoj

Pokud se chystáte vybavovat pokoj pro studenta, máte před sebou nelehký úkol. Student již není dítětem, ale zároveň ani konzervativním usedlým dospělým, kterého by nadchl jednoduchý a univerzální interiér. Pro teenagera i staršího studenta je pokoj jakýmsi útočištěm, kde relaxuje, studuje, baví se a často také večeří i ponocuje. Studentský pokoj by proto měl být jakýmsi samostatným maličkým bytem ve vašem bytě, kde se mladý člověk bude cítit sám sebou.

Doplňky a výzdoba

Pro celkový dojem z pokoje budou vždy rozhodující především detaily v podobě doplňků a výzdoby. Na rozdíl od ostatních místností, u studentského pokoje vůbec nevadí, pokud bude výzdobou doslova překypovat. Každý student má určitou zálibu, koníček, nebo alespoň oblibu v nějaké činnosti či oboru, který je pro něj typický, je jeho osobním útočištěm a součástí jeho já. Právě toto téma by proto mělo být zakomponováno do provedení pokoje, nebo dokonce být jeho dominantou.

Do designu lze zakomponovat téměř cokoliv – hudební motivy pro milovníky hudby (nebo rovnou plakáty konkrétních kapel), slavné malby či fotografie pro milovníky umění, přírodní motivy pro obdivovatele fauny i flory, filmové plakáty, snímky sportovců, motivy z oblasti módy, ale třeba i dárkové předměty vysněné univerzity nebo graffiti. V tomto ohledu je ideální konzultovat řešení přímo s budoucím uživatelem pokoje, protože ačkoliv mnohdy myslíte, že svého studenta znáte, nemusíte se úplně trefit. A detaily jsou v tomto věku velice podstatné. Univerzální možností je zvolit rozměrnou nástěnku, kterou si budoucí obyvatel pokoje může vyzdobit dle vlastního přánífotkami přátel, lístky z koncertů či výstav, medailemi nebo třeba písemkami ohodnocenými jedničkou.

Odpočinek na více úrovních

Nezbytnou součástí každé ložnice, ať už se jedná o dětský, studentský, nebo i hostovský pokoj, je postel. Ta slouží ke spánku, ale i k dennímu odpočinku při různých aktivitách. Pro jednotlivce pravděpodobně postačí obyčejné jednolůžko, studentský věk je ale často obdobím bohatého společenského života, kdy každý student jistě čas od času vítá ve svém pokoji nějakou tu návštěvu. Pak je ideální doplnit postel také pohovkou, nebo ještě praktičtěji spojit obojí v jednom. Volit můžete například rozkládací pohovku, případně k posteli pořídit masivní polštáře, které při opření o stěnu za postelí vytvoří napodobeninu pohovky. Pak můžete postel s polštáři využít i ke čtení, práci či zábavě na počítači i posezení ve dvou. Pokud máte více prostoru, není od věci pořídit pohovku umožňující rozložení na dvoulůžko, které poslouží i případným vícedenním návštěvám vašeho studenta.

Úložné prostory

Studentské období se obvykle neslučuje s velkou vášní pro úklid, proto je ideální studentský pokoj vybavit dostatkem uzavřených úložných prostor, které umožní věci odklízet alespoň z dohledu rodičů a návštěv. Kromě skříně a úložných prostor pro kancelářské potřeby pod stolem není od věci zakomponovat také knihovnu či regál na úložné boxy pro další drobné věci.

Stůl

Naprosto neodmyslitelnou součástí studentského pokoje by měl být dostatečně velký stůl, který zvládne pojmout počítač, klávesnici, knihy, časopisy, hrnek od snídaně i talíř od večeře. Jakkoliv se vám bude v prodejně zdát stůl velký, věřte, že ve studentském pokoji bude brzy zcela zaplněný. Ke stolu pak neodmyslitelně patří kvalitní kancelářská židle, na které určitě nešetřete, neboť především současná generace na ní stráví doslova větší část života.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno