I fasáda domu může potřebovat efektivní ochranu

Fasáda chrání dům před nepříznivými vlivy počasí, ale kdo ochrání ji samotnou? Během zimy na ni působí mráz, v létě zase horké sluneční paprsky a na jaře a na podzim zase vlhkost. Logicky se proto nabízí otázka, jakým způsobem fasádu ochránit a zajistit, aby vydržela v původním stavu co nejdéle. Odpovědi najdete v tomto článku.

Co způsobuje nadměrná vlhkost?

Fasáda určité množství vlhkosti pohltí, což může být problém zejména v zimě, kdy mrznutí způsobí rozrušování materiálu. Přítomnost vody je však nežádoucí i během ostatních ročních období – na trvale vlhkém zdivu se může objevit plíseň či jiné mikroorganismy. V souvislosti s plísní pak hrozí její pronikání dovnitř domu, což je nebezpečné především pro děti a osoby s respiračními problémy.

nadměrná vlhkost

Jaké opatření na vlhkost platí?

Naštěstí se nabízí řešení, jak fasádu proti nadměrné vlhkosti dlouhodobě chránit. Stačí na ni aplikovat kvalitní nátěrovou hmotu s hydrofobním efektem. Takový nátěr fasády vodu odpuzuje, a navíc o něco zlepší její schopnost izolovat teplo a zvuk.

Na fasádu opatřenou hydrofobním nátěrem může pršet jako z konve, ale dešťové kapky pouze sjedou po jejím povrchu a nevsáknou se. Další výhodou je vynikající ochrana před nečistotami – chcete-li si bydlení udržet čisté i zvenku, díky nátěru se vám to povede.

Jak se bránit plísním?

Co si počít v případě, že se na fasádě zabydlela plíseň? Prvním krokem by mělo být důkladné čištění fasády. Poté byste měli fasádu opatřit speciálním fungicidním nátěrem, který vás plísně zbaví po dobu několika dalších let.

Volba konkrétního nátěru podléhá typu povrchu a specifickým podmínkám, ve kterých se objekt nachází. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit od odborníků z AXIOM REAL. Firma se zabývá čištěním povrchů a zároveň nabízí aplikaci ochranných nátěrů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno