I domácí kancelář potřebuje kvalitní vybavení

Pracujete na počítači a pro úsporu peněz za nájem kanceláře jste si zřídili kancelář doma? Myslete na to, že i v domácí kanceláři budete trávit celou pracovní dobu, tedy alespoň 8 hodin denně. Musí být dokonale vybavená po všech stránkách. A jaké je nejdůležitější vybavení každé kanceláře? Jednoznačně křeslo a pracovní stůl.

Co se stane, když křeslo a stůl vyberete špatně?

Se špatně vybraným křeslem a stolem do domácí kanceláře si můžete udělat spoustu problémů. Některé se projeví hned – bolest zad při špatném sezení. Jiné se mohou objevit až po několika letech. Když dlouhodobě budete sedět v nesprávné poloze, nemusí vás záda bolet hned, ale postupně se vám budou deformovat. V krajních případech může dojít k vychýlení páteře nebo k vyhřeznuté plotýnce. Oba dva tyto problémy se léčí jen velmi těžko, ale lze jim snadno předcházet.

Křeslo či židli?

Vždy se musíte nejprve rozhodnout, zda si do své domácí kanceláře zvolíte křesla nebo židle. Jaký je rozdíl? Křesla mají područky na opírání rukou. Můžete si v nich více ulevit. A podle čeho vybírat? Základním kritériem je vaše váha. Vybírejte vždy křesla a židle s nosností alespoň o 10 kg vyšší, než je vaše váha. Křesla musí mít ergonomický tvar a podporovat správné držení těla. Samozřejmostí by měla být možnost nastavení výšky. V případě delšího sezení doporučujeme vybírat křesla i s podpěrou hlavy. Jak vypadají skutečně kvalitní kancelářské židle a křesla, se můžete podívat na www.atan.cz/kancelarske-zidle.

Kancelářské křeslo

Jak na výběr stolu?

U stolů do kanceláře je důležitá především kvalita materiálu. Stoly mohou být z masivu, z dýhy, ale moderní jsou i skleněné či celoplastové a to i do kanceláří. Vždy záleží na výrobci, síle a kvalitě materiálu a na provedení spojů. Myslete na to, že stůl se nesmí začít kývat. Raději vyberte kvalitu, nemějte jako základní kritérium cenu. Zejména pokud budete u stolu trávit několik hodin každý den. A kde najít velký výběr kvalitních stolů? Více na stránkách Atan.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno